XXVI Niedziela Zwykła

25.09.2022r.

"Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego Bóg wiary dochowuje na wieki, uciśnionym wymierza sprawiedliwość, chlebem karmi głodnych, wypuszcza na wolność uwięzionych."

– Psalm Ps 146 (145)

1

Dzisiaj przypada Niedziela Synodalna. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

2

W tygodniu wspominamy: wtorek – św. Wincentego a Paulo, środa – św. Wacława, czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała, piątek – św. Hieronima, sobota – św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

3

W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.00. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, ponadto zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania różańca w domu, a także do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele.

4

W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu z powodu prac montażowych w kościele. Od środy zapraszamy na adorację o 16.30, a w czwartek po nabożeństwie i Mszy św. do 20.00.

5

We środę 28.09.2022r. o godz. 15.00 gromadzimy się na ulicach naszej parafii na modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego: na Rdziostowie przy „Białej Kapliczce”; Marcinkowice przy kapliczce św. Antoniego koło Starej Szkoły; Klęczany – kapliczka w posesji P. Bajdów. Przez tę modlitwę będziemy prosić Boga o miłosierdzie i przebaczenie popełnianych grzechów, o pokój dla świata, o uchronienie od nieszczęść nam grożących, ocalenie dzieci i młodzieży od zgorszenia, o powołania do służby Bożej. Zachęcamy wszystkich do tej modlitwy, również poza wyznaczonymi miejscami, przy tak licznych kapliczkach naszej parafii, niech zbiorą się mieszkańcy o 15.00 i odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

6

W sobotę zapraszamy do licznego udziału w ostatnim w tym roku nabożeństwie fatimskim o godz. 17.00. Nabożeństwo będzie połączone z procesją z lampionami wokół kościoła. Procesja będzie też połączona z poświęceniem i wręczeniem pamiątkowych różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i Bierzmowania.

7

Dziękujemy 20 rodzinom odpowiedzialnym za troskę o nasz kościół w miesiącu wrześniu. A w miesiącu październiku o tę pomoc prosimy mieszkańców z rejonów: Wężykówka, Droga Kalwaryjska, Domy koło Kaplicy. Dziękujemy również z 5 ofiar indywidualnych. Bóg zapłać.

8

Spotkania: *Wtorek i czwartek o godz. 19.15 – próba chóru; *czwartek o 16.00 – próba scholki – zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w scholce na Mszach św. dla dzieci; *Piątek o godz. 19.00 KSM.

9

Od dzisiaj można składać kartki z nazwiskiem kandydata do Rady Duszpasterskiej. Pod chórem, na stoliku jest koszyk do którego możemy wrzucić nazwisko kandydata. Zachęcamy i prosimy o zaangażowanie się w życie naszej parafii.

10

Córka śp. Stanisława Gargasa dziękuje za zamówione Msze św., udział w pogrzebie i wsparcie w tych trudnych chwilach. Bóg zapłać.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Sadowników, Rolników i Pszczelarzy” w cenie 30 zł i kalendarz ścienny w cenie 10 zł.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego

Drodzy Diecezjalnie!

Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będzie w tej edycji podejmowana tematyka poświęcona Eucharystii.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i potraktowania jej jako również formy katechezy dla dorosłych katolików.

Z pasterskim błogosławieństwem

                          † Andrzej Jeż

                           BISKUP TARNOWSKI

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXV Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 126
  • 195 668
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved