XXVI Niedziela Zwykła

25.09.2022r.

"Chwal, duszo moja, Pana, Stwórcę swego Bóg wiary dochowuje na wieki, uciśnionym wymierza sprawiedliwość, chlebem karmi głodnych, wypuszcza na wolność uwięzionych."

Dzisiaj przypada Niedziela Synodalna. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

W tygodniu wspominamy: wtorek – św. Wincentego a Paulo, środa – św. Wacława, czwartek – św. Archaniołów Michała, Gabriela, Rafała, piątek – św. Hieronima, sobota – św. Teresę od Dzieciątka Jezus.

W sobotę rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie o godz. 17.00. Bezpośrednio po różańcu Msza. św. W każdą niedzielę nabożeństwo różańcowe o godz. 16.00. Zapraszamy do udziału dzieci, ponadto zachęcamy wszystkich do wspólnego odmawiania różańca w domu, a także do jak najliczniejszego udziału w nabożeństwach różańcowych w kościele.

W tym tygodniu w poniedziałek i wtorek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu z powodu prac montażowych w kościele. Od środy zapraszamy na adorację o 16.30, a w czwartek po nabożeństwie i Mszy św. do 20.00.

We środę 28.09.2022r. o godz. 15.00 gromadzimy się na ulicach naszej parafii na modlitwie koronką do Miłosierdzia Bożego: na Rdziostowie przy „Białej Kapliczce”; Marcinkowice przy kapliczce św. Antoniego koło Starej Szkoły; Klęczany – kapliczka w posesji P. Bajdów. Przez tę modlitwę będziemy prosić Boga o miłosierdzie i przebaczenie popełnianych grzechów, o pokój dla świata, o uchronienie od nieszczęść nam grożących, ocalenie dzieci i młodzieży od zgorszenia, o powołania do służby Bożej. Zachęcamy wszystkich do tej modlitwy, również poza wyznaczonymi miejscami, przy tak licznych kapliczkach naszej parafii, niech zbiorą się mieszkańcy o 15.00 i odmówią Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

W sobotę zapraszamy do licznego udziału w ostatnim w tym roku nabożeństwie fatimskim o godz. 17.00. Nabożeństwo będzie połączone z procesją z lampionami wokół kościoła. Procesja będzie też połączona z poświęceniem i wręczeniem pamiątkowych różańców dzieciom przygotowującym się do I Komunii Świętej i Bierzmowania.

Dziękujemy 20 rodzinom odpowiedzialnym za troskę o nasz kościół w miesiącu wrześniu. A w miesiącu październiku o tę pomoc prosimy mieszkańców z rejonów: Wężykówka, Droga Kalwaryjska, Domy koło Kaplicy. Dziękujemy również z 5 ofiar indywidualnych. Bóg zapłać.

Spotkania: *Wtorek i czwartek o godz. 19.15 – próba chóru; *czwartek o 16.00 – próba scholki – zapraszamy wszystkie dzieci, które chcą śpiewać w scholce na Mszach św. dla dzieci; *Piątek o godz. 19.00 KSM.

Od dzisiaj można składać kartki z nazwiskiem kandydata do Rady Duszpasterskiej. Pod chórem, na stoliku jest koszyk do którego możemy wrzucić nazwisko kandydata. Zachęcamy i prosimy o zaangażowanie się w życie naszej parafii.

Córka śp. Stanisława Gargasa dziękuje za zamówione Msze św., udział w pogrzebie i wsparcie w tych trudnych chwilach. Bóg zapłać.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” i „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W sklepiku jest do nabycia „Kalendarz Sadowników, Rolników i Pszczelarzy” w cenie 30 zł i kalendarz ścienny w cenie 10 zł.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego w związku z kolejną edycją Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego

Drodzy Diecezjalnie!

Wraz z pierwszą niedzielą października rusza kolejna edycja Radiowo-Internetowego Studium Biblijnego. W ramach prowadzonych wykładów będzie w tej edycji podejmowana tematyka poświęcona Eucharystii.

Audycje Studium Biblijnego będą emitowane na falach Diecezjalnego Radia RDN w każdą niedzielę o godz. 18.10 oraz powtarzane w poniedziałki o godz. 22.00. Teksty oraz pliki dźwiękowe z wykładami będą zamieszczane na stronach internetowych Tarnowskiego Gościa Niedzielnego oraz Radia RDN.

Zachęcam do skorzystania z tej cennej oferty edukacyjnej i potraktowania jej jako również formy katechezy dla dorosłych katolików.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia