XXV Niedziela Zwykła

18.09.2022r.

"Pana pochwalcie, On dźwiga biednego Chwalcie, słudzy Pańscy, chwalcie imię Pana. Niech imię Pana będzie błogosławione teraz i na wieki."

– Psalm (Ps 23 (22)

1

Dzisiejsza niedziela to Dzień Modlitw o Trzeźwość, dzisiaj ma miejsce również Diecezjalna Pielgrzymka do Szczepanowa o charakterze przebłagalnym i wynagradzającym za grzechy przeciwne trzeźwości.

2

W tygodniu wspominamy: w środę św. Mateusza, w piątek św. Ojca Pio.

3

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00 i w czwartek o 18.30.

4

Przed kościołem trwa zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski JP II w Krakowie i Tarnowie.

5

W środę Nowenna do MBNP, a po Mszy św. spotkanie Parafialnego Oddziału Caritas.

6

Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przyjęciu pielgrzymów. Młodzieży z KSM-u, mieszkańcom bloków przy Zespole Szkół i tym wszystkim, którzy ofiarowali produkty żywnościowe i pieniądze. Bóg zapłać.

7

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych i przekazanych drogą przelewu internetowego z ubiegłego tygodnia, za ofiary na sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

8

Krzysztof Mirek – proboszcz z Chojnika składa wszystkim parafianom z Marcinkowic serdeczne Bóg zapłać za złożoną ofiarę na budowę kościoła w Chojniku. Zebrano na ten cel kwotę 13 793 zł. W tym 4600 zł zostały ofiarowane przez indywidualnych ofiarodawców.

9

W związku z upływem kadencji wybranych przed 5 laty Parafialnych Rad Duszpasterskich, Ks. Biskup Andrzej Jeż zarządza w całej Diecezji nowe wybory do tychże Rad w dniu 10.2022r. W związku z tym zarządzeniem, zwracamy się z prośbą o zgłaszanie kandydatów do naszej Rady Parafialnej. Od przyszłej niedzieli do soboty 15.10.2022r. będzie pod chórem wyznaczone miejsce, gdzie można złożyć kartkę z nazwiskiem kandydata. Bardzo prosimy o zastanowienie się i zaangażowanie się w życie naszej Parafii. W obliczu zmniejszającej się liczby kapłanów, wiele funkcji w życiu parafii, a także współodpowiedzialność za funkcjonowanie parafii muszą przejąć wierni świeccy. Dlatego rola Rady Duszpasterskiej będzie coraz większa. Wszystkich chętnych zapraszamy do współpracy dla dobra naszej Parafii.

10

Spotkania: *Próby chóru: wtorek i czwartek – 19.00; poniedziałek: po mszy św. wieczornej LSO; środa – 16.45 – DSM; piątek – 19.00 – KSM.

11

Ogłoszenia społeczne:

  • Szkoła Podstawowa w Rdziostowie zaprasza na Festyn Integracyjny z okazji 100 – lecia szkoły, który odbędzie się 25.09.2022r. na placu przed szkołą w godz. 15.00 – 20.00. W programie wiele atrakcji m.in.: występy: Orkiestry Parafialnej, Zespołu Pieśni i Tańca Świniarsko; loteria fantowa;
  • Rada Sołecka oraz Sołtys zaprasza mieszkańców Sołectwa Marcinkowice na zebranie, które odbędzie się w Szkole Podstawowej w Marcinkowicach w dniu 23.09.2022r. o godz. 18.00. Tematy zebrania to: podział środków budżetu na rok 2023 i gazyfikacja miejscowości.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: wrześniowy nr „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” z kolejną płytą Pisma Świętego; „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

13

Z naszej wspólnoty odszedł do wieczności śp. +Stanisław Gargas, pogrzeb w poniedziałek o 15.00. Wieczne odpoczywanie….

Wszystkim Drogim Parafianom i życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia XXIV Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 224
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved