XXIV Niedziela Zwykła

11.09.2022r.

"Wstanę i wrócę do mojego ojca Zmiłuj się nade mną, Boże, w łaskawości swojej, w ogromie swej litości zgładź moją nieprawość. Obmyj mnie zupełnie z mojej winy i oczyść mnie z grzechu mojego."

– Psalm Ps 51 (50)

1

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy XII Tydzień Wychowania w Polsce.

2

W przyszłą niedzielę zapraszamy na parafialne święto plonów. Msza św. dziękczynna za tegoroczne zbiory 
o godz. 11.30. Prosimy o przybycie w strojach regionalnych i przygotowanie wieńca dożynkowego. Prosimy również, aby w tej Mszy św. uczestniczyli również kandydaci do bierzmowania. Po Mszy św. tradycyjnie – przy kościele i domu parafialnym będzie Agapa.

3

W tygodniu wspominamy: we środę święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w czwartek Matkę Bożą Bolesną.

4

W przyszłą niedzielę przypada patronalne święto młodzieży polskiej, której patronuje św. Stanisław Kostka. Również w przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 17.00, w czwartek po Mszy św. wieczornej do 20.00.

6

We czwartek 15.09.2021r. w Limanowej rozpocznie się Wielki Odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej, który zakończy się 22.09.2021r. Program odpustu wywieszony jest w gablocie. W sobotę, odbędzie się Piesza Pielgrzymka Sądecka do Limanowej. Pielgrzymi wyruszą sprzed kościoła Św. Kazimierza o godz.730. Ponieważ pielgrzymka zatrzyma się tradycyjnie przy naszym kościele, dlatego prosimy o pomoc w przyjęciu pielgrzymów.

7

Dziękujemy za 11 ofiar  indywidualne od rodziny.

8

Składamy serdeczne podziękowania naszym parafianom panom: Tadeuszowi Lisowi, Jackowi Popiołowi, Zbigniewowi, Waldemarowi i Marcinowi Kuźmom, Wiesławowi Kocembie, Wiesławowi Wilczakowi, Sławomirowi Kaflowi, Andrzejowi Kwiatkowskiemu za pocięcie połamanych drzew, uporządkowanie i przewiezienie na miejsce składowania. Bóg zapłać.

9

Spotkania:

  • poniedziałek – po Mszy św. wieczornej rodzice z dziećmi pierwszokomunijnymi;  o 18.30 – Akcja Katolicka
  • wtorek i czwartek o 19.00 – próba chóru
  • piątek – po Mszy św. KSM

10

Ogłoszenie społeczne:

Sołtys oraz rada sołecka wsi Rdziostów informuje, że w dniu 17.09.2022r. o godzinie 19.00 w Szkole Podstawowej w Rdziostowie odbędzie się zebranie wiejskie. Tematem zebrania będzie podział środków na 2023r. oraz sprawy bieżące wsi.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: wrześniowy nr „Naszej Wiary”, „Gość Niedzielny” – dostępne w sklepiku i po chórem „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. Do nabycia jest jeszcze książka o Marcinkowicach.

12

Do domu Ojca odeszli śp. +Janina Wańczyk i śp. + Józefa Kuźma. Wieczny odpoczynek…..

Wszystkim Drogim Parafianom i życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXIII Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 228
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved