XXIII Niedziela Zwykła

04.09.2022r.

"Panie, Ty zawsze byłeś nam ucieczką Obracasz w proch człowieka i mówisz: "Wracajcie, synowie ludzcy". Bo tysiąc lat w Twoich oczach † jest jak wczorajszy dzień, który minął, albo straż nocna."

– Psalm Ps 90 (89)

1

W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

2

Myślą przewodnią XII Tygodnia Wychowania, który rozpocznie się w naszej Ojczyźnie w przyszłą niedzielę, stanowić będą słowa Jezusa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „Ja jestem drogą, prawdą i życiem” (J 14, 6). Również w przyszłą niedzielę kazania w naszym kościele wygłosi Ks. Krzysztof Mirek – proboszcz z Parafii Chojnik. Ofiary z tej niedzieli będą przeznaczone na budujący się kościół w Chojniku.

3

W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia NMP, głównej patronki diecezji tarnowskiej. Na Mszach św. o 6.30 i 18.00 poświęcenie ziarna siewnego.

4

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne. Bóg zapłać.

5

Spotkania:

  • W poniedziałek – po Mszy św. wieczornej – ministranci i lektorzy. Zapraszamy także wszystkich chętnych do służenia przy ołtarzu chłopców. Organizujemy kurs przygotowujący do służenia. Prosimy rodziców o pozytywną motywację i zachętę swoich dzieci do bycia ministrantem.
  • W środę o godz. 16.45 – DSM – zachęcamy także wszystkie pozostałe dziewczęta od klasy drugiej, nienależące jeszcze do DSM, do przyjścia na spotkanie tej grupy maryjnej i zaangażowanie się w jej działalność.
  • W środę –  po Mszy św. o godz. 18.00 – kandydaci do bierzmowania z rodzicami. Prosimy także zgłosić młodzież uczęszczającą do innych szkół, a która chce przyjąć sakrament bierzmowania w naszej parafii.
  • W piątek – spotkanie KSM – zapraszamy szczególnie nową młodzież pragnącą dołączyć do KSMu.

6

Kapelmistrz naszej orkiestry ogłasza nabór chętnych do gry w naszej orkiestrze. Będzie możliwość nauki gry na instrumentach, takich jak: trąbki, saksofon.

7

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: Jest najnowszy numer „Naszej Wiary”; „Gość Niedzielny”, a w nim artykuły: o beatyfikowanym dziś papieżu Janie Pawle I, o problemach szkolnej katechezy –  w sklepiku, a pod chórem „Niedziela”, „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia XXII Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 090
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved