I Niedziela Adwentu

Czemu, o Panie, dozwalasz nam błądzić z dala od Twoich dróg, tak iż serca nasze stają się nieczułe na bojaźń przed Tobą.

-Iz 63

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się okres Adwentu. Od jutra zapraszamy na roraty. O godz. 6.00 będą śpiewane godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 6.30 Msza św. z krótką homilią. Przypominamy, że dzieci, które będą obecne na roratach gromadzą się w przedsionku kościoła, skąd celebrans poprowadzi je przed stopnie ołtarza. Codziennie losowanie żłóbka z Dzieciątkiem Jezus. Dzieci, będą miały możliwość zbierać elementy szopki, którą później samodzielnie będą mogły złożyć. Będzie również plansza na którą przyklejane będą małe kartoniki wycinane z poszczególnych elementów szopki.

W przyszłą sobotę wyjątkowo roraty będą wieczorem o godz. 17:00.

W przyszłą niedzielę zmiana Tajemnic Różańcowych.

Z radością informujemy, że nasza parafianka pani Łucja Wróbel została w ubiegłą niedzielę odznaczona przez biskupa ordynariusza diecezjalnym medalem Dei Regno Servire za całokształt działalności w naszej wspólnocie parafialnej, za długoletnie przewodniczenie Akcji Katolickiej. Gratulujemy.

W tym tygodniu przypada również I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów, o powołania kapłańskie i zakonne.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Ze względu na dużą ilość wypominek, będą one podzielone tak jak do tej pory na części A, B, C i D
i odczytywane cyklicznie w poszczególne niedziele.

Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli w sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. Panie z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają piernikowe mikołaje – ofiara 9 zł. A w przyszłą niedzielę będą rozprowadzane Wigilijne świece – małe – ofiara 9 zł, duże – 25 zł. Dochód z uzbieranych ofiar będzie przeznaczony na cele dobroczynne.

Dziękujemy za  5 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

• wtorek i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru;
  • piątek o godz. 19.00 KSM, nie będzie spotkania LSO w tym tygodniu.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W przyszłą niedzielę będą już kalendarze parafialne po 15 zł i 300. numer Naszej Wiary.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. + Bronisław Pacholarz z Marcinkowic,  śp. + Mieczysław Płachta z Marcinkowic oraz śp. + Bronisław Pacholarz z Klęczan. Wieczne odpoczywanie…

Poprzednia Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata