Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

1

Dzisiaj obchodzimy uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W tym dniu chcemy wyrazić naszą wdzięczność Akcji Katolickiej, Katolickiemu Stowarzyszeniu Młodzieży i Liturgicznej Służbie Ołtarza za ich pracę i zaangażowanie w działalność naszej parafii.

2

Wczoraj odbyło się II Forum Rad Duszpasterskich Diecezji Tarnowskiej. Dziękujemy przedstawicielom naszej rady parafialnej za udział w tym wydarzeniu, za modlitwę i reprezentowanie naszej wspólnoty parafialnej.

3

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się ADWENT, czyli czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia i do naszego ostatecznego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Zachęcamy dzieci z klas młodszych do przygotowania sobie roratnich lampionów i już dziś zapraszamy na poranne roraty. W tym roku, dzieci, będą miały możliwość zbierać przez cały adwent elementy szopki, którą później samodzielnie złożą, oprócz tego plansze z naklejkami.

4

We wtorek przypada 14. rocznica święceń biskupich biskupa Andrzeja Jeża, pamiętajmy
w naszych modlitwach o pasterzu naszej diecezji. W czwartek święto św. Andrzeja Apostoła.

5

W tym tygodniu przypada również:

  • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy.
  • I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od 16.00.
  • Odwiedziny chorych w piątek od godz. 13.00 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

6

W I piątek po Mszy św. wieczornej, odbędzie się spotkanie modlitewne Straży Honorowej NSPJ.

7

W sobotę 02.12 o godz. 17.00 z okazji  Barbórki będzie sprawowana Msza św. w intencji górników, pracowników Kopalni Surowców Skalnych w Klęczanach, w intencji ich rodzin i za zmarłych pracowników.

8

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

9

Dziękujemy za 2 ofiary  indywidualne z ubiegłego tygodnia. Dyrektor radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz dziękuje całej naszej wspólnocie parafialnej za złożone ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę – złożone ofiary wyniosły 4 467 zł. Zostaliśmy jako wspólnota parafialna zaproszeni do wysłuchania koncertu życzeń 3 grudnia w godz. 14.30 – 15.30 podczas którego znajdzie się specjalna dedykacja dla naszej wspólnoty parafialnej.

10

Dziękujemy rodzinom z rejonu Stawiska i Drzykowa za materialne wsparcie i troskę o naszą świątynię. W miesiącu grudniu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonów Klęczany Zagórze, Rola i Dzioły.

11

Od przyszłej niedzieli, przez wszystkie niedziele adwentu, w sklepiku parafialnym lub
w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji będą wyrazem wdzięczności za trud pracy i służenia naszej wspólnocie parafialnej przez panów organistę i kościelnego.

12

W przyszłą niedzielę przed kościołem panie z Parafialnego Zespołu Caritas będą rozprowadzać okolicznościowe piernikowe mikołaje – ofiara 9 zł, dochód z uzbieranych ofiar będzie przeznaczony na cele charytatywne w parafii.

13

Spotkania:

  • wtorek i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru. Bardzo prosimy o obecność wszystkich chórzystów na próbach gdyż chór zaczął ćwiczyć repertuar kolędowy oraz przygotowywać się do udziału w „Jasełkach podhalańskich”;
  • piątek o 19.00 KSM;
  • sobota o 9:45 aspiranci; o 10:15 ministranci; Również w sobotę o 11:00 DSM.

14

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

15

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. + Bronisław Pacholarz z Marcinkowic, którego pogrzeb odbędzie się w naszej parafii we wtorek o 14:30.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXXIII Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 224
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved