XXXIII Niedziela Zwykła

Dzisiejsza niedziela jest przeżywana jako Światowy Dzień Ubogich. Panie
z Parafialnego Zespołu Caritas rozprowadzają przed kościołem „Chlebki Miłosierdzia”- ofiara 9 zł. Dochód z tej akcji będzie przeznaczony na pomoc potrzebującym.

Również przed kościołem ma miejsce zbiórka do puszek na działalność, konieczne naprawy i remonty diecezjalnego radia RDN.

Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień ten jest również patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, dziękując im za pracę i zaangażowanie dla naszej parafii.

W tym tygodniu wspominamy:

• poniedziałek – św. Rafała Kalinowskiego;
  • wtorek – Ofiarowanie NMP;
  • środa – św. Cecylię;
  • piątek – męczenników Andrzeja Dung-Lac
    i Towarzyszy.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00,
a w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych z ubiegłego tygodnia, oraz za ofiary złożone do puszek i za „chlebki miłosierdzia”.

• poniedziałek o 17.00 spotkanie DSM
  • wtorek i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru;
  • piątek o 19.00 KSM;
  • sobota o 9:45 Aspiranci, o 10:15 Ministranci.

W przyszłą niedzielę młodzież z KSM, będzie rozprowadzać placki i wypieki, złożone przy tej okazji ofiary posłużą jako dodatkowe wsparcie przedsięwzięć i działalności młodzieży w naszej parafii.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej:  „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej wspólnoty parafialnej w ostatnim tygodniu odeszli do wieczności: +śp. Zygmunt Oraczko oraz +śp. Maria Peciak z Marcinkowic, której pogrzeb będzie we wtorek o 11.00. Wieczne odpoczywanie…

Poprzednia XXXII Niedziela Zwykła