I Niedziela Adwentu

18.07.2021r.

"Daj mi poznać Twoje drogi, Panie, naucz mnie chodzić Twoimi ścieżkami. Prowadź mnie w prawdzie według swych pouczeń, Boże i zbawco, w Tobie mam nadzieję."

Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się okres Adwentu. Od jutra zapraszamy na Roraty. O godz. 6.00 będą śpiewane Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. O godz. 6.30 Msza św. z krótką homilią. Przypominamy, że dzieci, które będą obecne na Roratach gromadzą się w przedsionku kościoła, skąd celebrans poprowadzi je przed stopnie ołtarza. Codziennie losowanie żłóbka z Dzieciątkiem Jezus. Każdego dnia będą rozdawane naklejki, którymi trzeba uzupełnić adwentową planszę.

Dzisiaj przypada 12. rocznica świeceń biskupich Biskupa Andrzeja Jeża, pamiętajmy w naszych modlitwach o pasterzu naszej diecezji.

W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Andrzeja Apostoła, w piątek św. Franciszka Ksawerego.

W tym tygodniu przypada również:

• I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów,
    o powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy.
  • I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP. Spowiedź przed I piątkiem w czwartek i piątek od 16.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 14.00 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

W sobotę o godz. 13.00 w naszym kościele będzie sprawowana Msza św. w intencji górników, pracowników Kopalni Surowców Skalnych i ich rodzin z okazji tradycyjnego święta Barbórki.

Przypominamy, że od dzisiejszej niedzieli w sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. A panie z Caritas rozprowadzają piernikowe Mikołaje. Od przyszłej niedzieli w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom będą rozprowadzane świece:  mała świeca – ofiara 7 zł i duża świeca – ofiara 20 zł.

Członkowie Akcji Katolickiej będą rozprowadzać po każdej Mszy św. Kalendarz Parafialny na 2022 rok w cenie 10 zł.

Dziękujemy za 5 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

Dziękujemy 20 rodzinom z rejonu Stawiska i Drzykowa za materialne wsparcie i troskę o naszą świątynię.
W miesiącu grudniu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonów Klęczany Zagórze, Rola i Dzioły.

Dziękujemy również Pani Marii Sikorskiej za wykonanie wieńca adwentowego do naszego kościoła.

• poniedziałek o godz. 16.15 Ruch Światło Życie dla klasy 8,
  • wtorek o godz. 19.30 i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru. Pani Dyrygent zaprasza do śpiewania
    w chórze nowych członków. potrzebne są przynajmniej 3 osoby – dwóch panów do głosów męskich i jedną panią do sopranu.
  • piątek o godz. 16.00 scholka parafialna,
  • piątek o godz. 17.30 Ruch Światło Życie dla kl. 5, 6 i 7,
  • piątek o godz. 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci
„Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXXIV Niedziela Zwykła