XXXIV Niedziela Zwykła

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata

21.11.2021r.

"Pan króluje, oblókł się w majestat, Pan wdział potęgę i nią się przepasał. Tak świat utwierdził, że się nie zachwieje."

Dzisiaj obchodzimy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzień ten jest również patronalnym świętem Akcji Katolickiej, Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Liturgicznej Służby Ołtarza. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach, dziękując im za pracę i zaangażowanie dla naszej parafii.

W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Adwent, czyli czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia
i do naszego ostatecznego spotkania ze Zbawicielem w wieczności. Zachęcamy dzieci z klas młodszych
do przygotowania sobie lampionów roratnich i już dziś zapraszamy na poranne roraty.

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30.

W tym tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Cecylię, w środę św. męczenników Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Dziękujemy za  7 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia, oraz za ofiary złożone do puszek. Bóg zapłać.

Od przyszłej niedzieli, przez wszystkie niedziele Adwentu, w sklepiku parafialnym lub w zakrystii będzie można nabyć poświęcone opłatki. Ofiary złożone przy tej okazji będą wyrazem wdzięczności za trud pracy i służenia naszej wspólnocie parafialnej przez pp. Organistę i Kościelnego.

W przyszłą niedzielę przed kościołem panie z Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać piernikowe Mikołaje – ofiara 6 zł, dochód z uzbieranych ofiar będzie przeznaczony na cele dobroczynne.

• wtorek o godz. 19.30 i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru,
  • środa o godz. 18.00 spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego,
  • piątek o 16.00 scholka parafialna,
  • piątek o 17.30 Ruch Światło Życie dla kl. 5, 6 i 7,
  • piątek o 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Ogłoszenie społeczne:

• Urząd Gminy Chełmiec przypomina o konieczności złożenia deklaracji dotyczącej źródeł ciepła do dnia 30.11.2021r. W związku z tym w dniach 22 i 23 listopada (poniedziałek i wtorek) w godz. od 17.30 do 18.30 będzie możliwość złożenia ww. deklaracji w Domu Parafialnym dla mieszkańców wsi Marcinkowice.
  • Orkiestra Parafialna poszukuje i zaprasza chętnych do gry na trąbce oraz na instrumenty pokrewne do trąbki. Potrzebne są przynajmniej 2 osoby.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: listopadowy numer „Naszej Wiary”, który rozprowadzany
jest w kiosku, „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Zbigniew Żak z Marcinkowic. Pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 14.00. Wieczne odpoczywanie…..

Wszystkim Drogim Parafianom i Gościom odpoczywającym w Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XXXIII Niedziela Zwykła