II Niedziela Adwentu

05.12.2021r.

"Gdy Pan odmienił los Syjonu, wydawało się nam, że śnimy. Usta nasze były pełne śmiechu, a język śpiewał z radości."

W przyszłą niedzielę po Prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy każdego dnia do udziału w mszach św. roratnich o godz. 6.30. Zaproszenie szczególnie kierujemy do wszystkich dzieci.

W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Ambrożego. Natomiast w środę przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. W tym dniu nie ma Mszy św. roratniej.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

W związku z tym, że w tym roku uzbierało się bardzo dużo wypominek, są one podzielone na części A, B, C
i będą odczytywane cyklicznie w poszczególne niedziele.

Przypominamy, że w sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. A panie z Caritas
w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzają świece:  mała świeca – ofiara 7 zł i duża świeca – ofiara 20 zł.

Dziękujemy za  2 ofiary  indywidualne z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

Ogłoszenie społeczne:

• Dyrekcja Zespołu Szkół w Marcinkowicach i Grupa Teatralna zapraszają mieszkańców Marcinkowic
    na spektakl pt. Zostać wolności bohaterem przygotowany z ok. 107. rocznicy Bitwy Marcinkowickiej. Przedstawienie odbędzie się 06.12.2021r. o godz. 18.00 w sali gimnastycznej przy Zespole Szkół. Wstęp wolny.

• wtorek o godz. 19.30 i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru.
  • środa o 16.30 – DSM – w tym dniu wypada święto patronalne DSM i na Mszę św. o 17.00 zapraszamy również rodziców dziewczynek
  • środa po Mszy św. o 17.00 – spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego
  • piątek o godz. 16.00 scholka parafialna,
  • piątek o godz. 18.00 KSM Junior, o godz. 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: grudniowy nr „Naszej Wiary” – dostępny w sklepiku oraz „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. Nadal jest do nabycia „Kalendarz Parafialny” w cenie 10 zł.

Wszystkim Drogim Parafianom Marcinkowicach życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia I Niedziela Adwentu