II niedziela po Narodzeniu Pańskim

02.01.2022r.

"Bóg miłosierny niech nam błogosławi Niech Bóg się zmiłuje nad nami i nam błogosławi; niech nam ukaże pogodne oblicze. Aby na ziemi znano Jego drogę, Jego zbawienie wśród wszystkich narodów.

– Psalm Ps 67 (66)

1

W czwartek przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane potocznie Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Jest to również dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka z tej racji szczególnie modlimy się za księży diecezjalnych, pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy z naszej diecezji. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy.

2

Za tydzień w niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

3

W tym tygodniu przypada: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów, o powołania kapłańskie i zakonne. *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. Spowiedź przed I piątkiem w piątek od 16.00. Odwiedziny chorych w piątek od godz. 14.00 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

4

Zapraszamy do wspólnej modlitwy w sobotę 08.01.2022r. na Mszę św. o godz. 17.00 do Kaplicy Dworskiej
z okazji święta św. Rodziny z Nazaretu. W tym dniu nie będzie Mszy św. wieczornej w kościele parafialnym.

5

W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. kolędowe mieszkańców z następujących rejonów kolędowych poniedziałek: Blok C, D, B i domy przy Zespole Szkół; wtorek: Klęczany Półrolek od p. Kroków do p. Bajdów; środa: Rdziostów Centrum od p. Dziubanowskich do p. Konarów; piątek: Droga Kalwaryjska; sobota: Domy koło Kaplicy od p. Sołtysów.

6

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

7

W przyszłą niedzielę składaka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.

8

Dziękujemy za  ……. ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

9

Przypominamy, że 09.01.2022r. o godz. 14.00 w naszym kościele odbędzie się świąteczno – noworoczny koncert z udziałem Orkiestry i Chóru parafialnego. Zapraszamy udziału.

10

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: styczniowy numer „Naszej Wiary” – dostępny w sklepiku
oraz „Gość Niedzielny” wydanie świąteczne oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

11

W minionym tygodniu odeszli z naszej wspólnoty parafialnej Marek Wańczyk z Marcinkowic, którego pogrzeb odbył się w piątek oraz Teresa Kafarowska, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 14.00. Polećmy zmarłych Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie……

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 186
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved