Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

26.12.2021r.

"Jak miłe są Twoje przybytki, Panie zastępów! Dusza moja stęskniona pragnie przedsionków Pańskich, serce moje i ciało radośnie wołają do Boga żywego."

Dzisiaj przeżywamy w naszej diecezji Niedzielę Synodalną. Pamiętajmy o modlitwie w  tej intencji.

W piątek zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną na zakończenie starego roku kalendarzowego
z okolicznościowym kazaniem na godz. 16.00. Będzie to okazja, aby podziękować Panu Bogu
za otrzymane dobro i łaski w minionym roku i przeprosić za popełnione grzechy i prosić o łaski na Nowy Rok.

W sobotę obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze św. jak w każdą niedzielę.

Ponadto w tygodniu wspominamy w poniedziałek świętego  Jana Ewangelistę, we wtorek święto świętych Młodzianków Męczenników.

Od poniedziałku 27.12.2021r. zapraszamy mieszkańców poszczególnych rejonów kolędowych na Mszę św.
o godz. 17.00, sprawowaną z prośbą o Boże błog. i potrzebne łaski. Porządek: poniedziałek: Klęczany –  Pierzmiączka, Przyczka i domy wzdłuż szosy; wtorek: Klęczany – Rola; środa: Klęczany Zagórze;
czwartek: Łężek do Państwa Miarczyńskich.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Pragniemy bardzo gorąco podziękować za pomoc w przygotowaniu kościoła i parafii na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Janowi Dudom za ofiarowane choinki, Panu Mariuszowi Jopowi
za usługi transportowe. Państwu Agacie, Piotrowi, Mateuszowi Sowom, Michałowi Świderskiemu, Marii
i Piotrowi Wójsikom za ogrom pracy przy wykonaniu tegorocznej szopki i sprzątaniu kościoła. Dziękujemy Panom Wiesławowi Wilczakowi, Wiesławowi Kocembie, za prace elektryczne przy naszym kościele przed świętami i przystrojenie drzewka na zewnątrz kościoła. Bóg zapłać.

Dziękujemy za  9 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za sprzątanie kościoła w grudniu. W miesiącu styczniu prosimy
o tę przysługę rodziny z rejonów: Klęczany Półrolek, Przyczka, Pierzwiączka, Domy wzdłuż szosy oraz mieszkańców bloku B i domów przy Zespole Szkół.

Orkiestra i Chór parafialny zapraszają na  koncert świąteczno – noworoczny, który odbędzie się 09.01.2022r. o godz. 14.00 w naszym kościele.

Ogłoszenie społeczne:

• Wójt Gminy Chełmiec informuje, ze w dniach od 27 do 30 grudnia 2021r. Urzędzie Gminy w pokoju nr 5
    w godz. od 7.30 do 18.00 pracownicy będą pomagać w wypełnianiu deklaracji dotyczących źródeł ciepła
    i spalania paliw. Proszę zabrać ze sobą zdjęcie tabliczki znamionowej pieca.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: grudniowy nr „Naszej Wiary” – dostępny w sklepiku
oraz „Gość Niedzielny” wydanie świąteczne w cenie 10 zł oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra”
i „Mały Gość Niedzielny”.

Komunikat o dyspensie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia