II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

16.04.2023 r.

1

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będziemy sprawować o godz. 15.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia, aby w ten sposób dziękować Bożej dobroci za dar miłosierdzia oraz łaskę sakramentu pokuty.

2

W dniu dzisiejszym swoje święto obchodzi Caritas, z tej racji wszystkim należącym do naszego, Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne życzenia, aby za społeczną, bezinteresowną i ofiarną pracę św. Faustyna wypraszała Wam liczne łaski u Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia z tej racji przed kościołem trwa zbiórka do puszek na cele Caritas.

3

W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.

4

Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski wypada w tym roku w przyszłą III Niedzielę Wielkanocną i dlatego będzie obchodzona w poniedziałek 24.04.

5

W środę o 18.00 zapraszamy na Nowennę do MB Nieustającej Pomocy, a po nabożeństwie odbędzie się spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas.

6

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek od godz. 18.30 do 20.00.

7

Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia Dziękujemy również za ofiary złożone przez dzieci do skarbonek z jałmużną wielkopostną, której kwota wyniosła 1116 zł. 51 gr. Ofiary zostały przekazane do Caritas na pomoc osobom starszym i chorym. Bóg zapłać.

8

Przez całą niedzielę, pod chórem jest wystawiona Księga Pamiątkowa poświęcona Ojcu świętemu Janowi Pawłowi II. Jeśli ktoś ma życzenie to prosimy o wpisanie się. Będzie to wyraz naszej wdzięczności św. Janowi Pawłowi II.

9

Dzisiaj również po Nabożeństwie do Miłosierdzia Bożego, ok. 15.30 – będą wręczone nagrody w konkursie palm wielkanocnych. Dziękujemy Wszystkim Darczyńcom na konkurs palm. Lista ofiarodawców i sponsorów nagród będzie opublikowana w Naszej Wierze.

10

Spotkania:

  • w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej LSO;
  • we wtorek o godz. 19.15 i w czwartek o 19.15 próby chóru;
  • w piątek o godz. 19.00 KSM.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: kwietniowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 126
  • 195 657
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved