II Niedziela Wielkanocna

24.04.2022r.

"Dziękujcie Panu, bo jest miłosierny. Kamień odrzucony przez budujących † stał się kamieniem węgielnym. Stało się to przez Pana i cudem jest w naszych oczach. Oto dzień, który Pan uczynił, radujmy się nim i weselmy."

– Psalm Ps 118 (117)

1

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Synodalną oraz Niedzielę Miłosierdzia Bożego. W naszym kościele nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego będziemy sprawować o godz. 15.00. Zachęcamy do wspólnej modlitwy w Godzinie Miłosierdzia, aby w ten sposób dziękować Bożej dobroci za dar miłosierdzia oraz  łaskę sakramentu pokuty.

2

W dniu dzisiejszym swoje święto obchodzi Caritas, z tej racji wszystkim należącym do naszego, Parafialnego Zespołu Caritas składamy serdeczne życzenia, aby za społeczną, bezinteresowną i ofiarną pracę św. Faustyna wypraszała Wam liczne łaski u Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia z tej racji przed kościołem trwa zbiórka do puszek na cele Caritas.

3

W przyszłą niedzielę obchodzimy Niedzielę Biblijną, która rozpoczyna Ogólnopolski Tydzień Biblijny.
W przyszłą niedzielę kazania wygłosi Ks. Krzysztof Klimczak – proboszcz Parafii W Czarnym Potoku i składka będzie przeznaczona na budujący się kościół w Czarnym Potoku.

4

Od przyszłej niedzieli rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy sprawować w dni powszednie przed Mszą św. o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Zachęcamy również do odprawiania nabożeństw majowych w domach rodzinnych i przy kapliczkach.

5

W tygodniu wspominamy: w poniedziałek święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek uroczystość
św. Wojciecha głównego Patrona Polski, w piątek święto św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy.

6

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

7

W  przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św. o godz. 11.30. W niedzielę dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na placu kościelnym o godz. 11.15, skąd uroczyście wprowadzimy
je do kościoła. W sobotę od godz. 9.00 spowiedź dzieci mających przystąpić do I Komunii Św. Zapraszamy, także najbliższą rodzinę każdego dziecka, aby przystąpiła do sakramentu pokuty. Próby dla dzieci i rodziców odbędą się w poniedziałek i w piątek po Mszy św. wieczornej. Intencja Mszy św. przyjęta na 11.30 będzie odprawiona o 10.00.

8

Dziękujemy 20. rodzinom z rejonów Jurczakówka i domy przy Granicy za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. W maju o tę przysługę prosimy rodziny z osiedla Rdziostów Centrum.

9

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia oraz za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. Dziękujemy również
za ofiary złożone przez dzieci do skarbonek z jałmużną wielkopostną, której kwota wyniosła 550 zł.
Ofiary zostały przekazane do Caritas na pomoc osobom starszym i chorym. Dziękujemy również dwóm rodzinom za ofiary złożone z ok. jubileuszy małżeńskich.  Bóg zapłać.

10

Spotkania:

  • we wtorek o godz. 19.30 i w czwartek o 19.00 całościowe próby chóru,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka, o godz. 19.00 KSM,
  • w sobotę: wyjazd członków Akcji Katolickiej do Krościenka z parkingu.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: kwietniowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 209
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved