II Niedziela Wielkiego Postu

13.03.2022r.

"Pan moim światłem i zbawieniem moim, Pan moim światłem i zbawieniem moim, kogo miałbym się lękać? Pan obrońcą mego życia, przed kim miałbym czuć trwogę?"

Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Przed kościołem zbierane są ofiary do puszki na Ogólnopolski Fundusz Misyjny Ad Gentes.

W sobotę przypada uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP, jest to również dzień imienin ks. Józefa Babicza. Ks. Prałatowi i wszystkim solenizantom, którym patronuje św. Józef składamy serdeczne życzenia, przyzywając wstawiennictwa św. Patrona i obejmujemy Wszystkich naszą modlitwą.

W środę zapraszamy na nabożeństwo nowennowe do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Natomiast w czwartek
od godz. 17.30 do 20.00.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, KSM zaprasza wszystkich
na Drogę Krzyżową o godz. 19.00. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 15.15, Gorzkie Żale o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi młodzież przygotowująca się do s. bierzmowania.

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne przekazane przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za złożone dziś ofiary na potrzeby naszej  parafii.

Od dzisiaj panie z Caritas rozprowadzają przy kościele baranki i paschaliki wielkanocne – ofiara 7 zł.

Ogłoszenie związane z wojną na Ukrainie:

• W Szkole Podstawowej w Marcinkowicach i Rdziostowie jest organizowana pomoc dla mieszkańców z okolic Lwowa, których duszpasterzem jest ks. Rafał Zborowski, można na tę akcję przekazać: żywność długoterminową, śpiwory, koce, środki higieniczne, środki czystości.
  • Caritas Diecezji Tarnowskiej organizuje akcję „Paczka dla Ukrainy”. Na naszą parafię przypada
    do zorganizowania 10 takich paczek. Chętni do zorganizowania tych paczek są proszeni o kontakt z kapłanami, ponieważ otrzymają konkretną listę produktów, które będą w tej paczce. Waga nie może przekroczyć 17 kg. Produkty należy dostarczyć na plebanię, następnie przez panie z parafialnego Caritas będą spakowane
    w specjalne kartony i przekazane do punktu zbiorczego. Zbiórka będzie trwać do piątku.
  • Również w Domu Kultury w Marcinkowicach w godz. od 15.00 do 19.00 można składać dary na Ukrainę
    (z wyjątkiem odzieży).

• w poniedziałek o godz. 17.30 Akcja Katolicka
  • we wtorek o godz. 19.30 i czwartek o godz. 19.00 całościowe próby chóru,
  • w środę o godz. 17.30 Parafialny Odział Caritas oraz ministranci i lektorzy,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka, a o godz. 18.00 KSM.

Rodzina + Ludwiki Rusnarczyk dziękuje wszystkim za wyrazy współczucia, udział w uroczystościach pogrzebowych i za zamówione Msze św.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: marcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne
w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia I Niedziela Wielkiego Postu