III Niedziela Adwentu (Gaudete – Radujcie się)

11.12.2022r.

Consolamini, consolamini, popule meus. Cito veniet salus tua.

– z pieśni adwentowej

1

Dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

2

Zapraszamy do udziału w Mszach Św. roratnich o godz. 6.30.

3

W tym tygodniu wspominamy we wtorek św. Łucję. Jest to również dzień modlitw za ofiary stanu wojennego, we środę św. Jana od Krzyża.

4

W piątek rozpoczyna się nowenna do Dzieciątka Jezus.

5

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

6

W środę zapraszamy na nowennę do MB. Nieustającej Pomocy.

7

Informujemy, że w poniedziałek 19.12.2022r. odbędzie się parafialna spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Plan spowiedzi: przed południem od 8.30 do 10.00; po południu: od 15.30 do 17.00, po czym nastąpi półgodzinna przerwa na Mszę św. i od 17.30 do 18.30. Zachęcamy, aby nie odkładać spowiedzi na wigilię lub na same święta, ale w miarę możliwości skorzystać z tej okazji.

8

W przyszłą niedzielę zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 11.30. Prosimy, aby dzieci przyniosły figurki Dzieciątka Jezus, które zostaną poświęcone, a potem złożone w domowych szopkach.

9

Przypominamy, że w sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. A panie z Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzają świece: mała świeca – ofiara 9 zł.

10

Dziękujemy za 6 ofiar finansowych z ubiegłego tygodnia oraz za ofiary złożone dziś na cele inwestycyjne w parafii. Dziękujemy również Stowarzyszeniu Koła Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic za pomoc w ugoszczeniu młodzieży biorącej udział w piątek w spotkaniu modlitewnym. Bóg zapłać.

11

Przypominamy, że w grudniu odpowiedzialnymi za sprzątanie są mieszkańcy z osiedla Klęczany Zagórze, Rola i Dzioły. Bardzo prosimy o dalsze finansowe wsparcie.

12

W okresie Bożego Narodzenia zgodnie z wieloletnią tradycją w parafiach odbywają się wizyty duszpasterskie zwane popularnie kolędą. Ponieważ z racji pandemii przez ostatnie 2 lata nie była możliwa kolęda, chcielibyśmy w tym roku powrócić do tej tradycji odwiedzania wiernych w ich domach. Niestety z powodu mniejszej liczby kapłanów w naszej parafii trudno byłoby nam kapłanom wszystkich odwiedzić po kolędzie, dlatego chcemy odwiedzić w tym roku część parafii, a w przyszłym drugą część. Tym razem chcielibyśmy odwiedzić rodziny: w Klęczanach i w Rdziostowie. Ponadto bardzo prosimy, aby te rodziny, które życzą sobie odwiedzin kapłana, z wymienionych rejonów (Klęczany i Rdziostów), zabrały ze sobą kartki – zaproszenie na wizytę duszpasterską – znajdujące się pod chórem i wypełniły je, a następnie najpóźniej do soboty przed wigilią złożyły je w przygotowanym przy wyjściu z kościoła miejscu. Będziemy mogli ułożyć odpowiedni porządek odwiedzin i będzie to również wyraz woli spotkania z kapłanem. Chcemy się spotkać w życzliwej atmosferze, porozmawiać, pomodlić się i udzielić błogosławieństwa kapłańskiego. Jeśli, ktoś z różnych racji nie może w tym okresie przyjąć kapłana, jesteśmy również otwarci na zaproszenie w ciągu roku.

13

Spotkania:

  • Dzisiaj po Mszy Św. o 16.00 – Rada Duszpasterska w domu parafialnym;
  • poniedziałek o godz. 17.30 – Akcja Katolicka, a po spotkaniu – zebranie redaktorów Naszej Wiary;
  • wtorek i czwartek o 19.15 próby chóru;
  • środa o godz. 16.00 – DSM piątek o godz. 19.00 KSM.

14

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: grudniowy nr „Naszej Wiary” – dostępny w sklepiku oraz „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. Jest do nabycia „Kalendarz Parafialny” w cenie 12 zł.

15

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Kwiatkowska z Marcinkowic i śp. Alfred Solarz z Marcinkowic. Wieczny odpoczynek….

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia II Niedziela Adwentu

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 189
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved