III Niedziela Wielkanocna

23.04.2023 r.

1

Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich, szczególnie w tym tygodniu, do częstego czytania i rozważania Pisma św.

2

Uroczystość św. Wojciecha, głównego Patrona Polski wypadająca w tym roku w dzisiejszą 3 Niedzielę Wielkanocną będzie obchodzona jutro, w poniedziałek 24 kwietnia.

3

Przyszła niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Składka z tej niedzieli jest przeznaczona na WSD w Tarnowie. Również w przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwa majowe, które będziemy sprawować w dni powszednie przed Mszą św. o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Zachęcamy również do odprawiania nabożeństw majowych w domach rodzinnych i przy kapliczkach.

4

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek święto św. Marka Ewangelisty, w sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny patronki Europy.

5

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Z racji nabożeństw majowych, w czwartki adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od 17.00. Nie będzie adoracji po Mszy Św.

6

Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać. Prosimy nadal w miesiącu kwietniu rodziny z rejonów: Jurczakówka cz. I i cz. II; Granica cz. I i cz. II, o pomoc w utrzymaniu porządku w naszym kościele.

7

Bardzo prosimy do soboty zabrać palmy z kościoła.

8

Zbliża się uroczystość I Komunii Św. dzieci klas III naszej parafii i w związku z tym prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych w sobotę od godz. 9.00 o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu kościoła oraz placu wokół niego. Prosimy także zabranie ze sobą potrzebnych narzędzi do pracy.

9

Próba dzieci pierwszokomunijnych – środę po Mszy Św. wieczorowej.

10

KSM zaprasza na Mszę Św. młodzieżową w piątek o godz. 19.00.

11

Spotkania:

  • we środę o 17.00 – DSM,
  • wtorek i czwartek o 19.00 – próba chóru.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

13

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Elżbieta Waśniowska.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia II Niedziela Wielkanocna – Niedziela Miłosierdzia

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 185
Witamy Online: 4 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved