III Niedziela Wielkanocna

01.05.2022r.

"Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś Sławię Cię, Panie, bo mnie wybawiłeś i nie pozwoliłeś mym wrogom naśmiewać się ze mnie. Panie mój, Boże, † z krainy umarłych wywołałeś moją duszę i ocaliłeś mi życie spośród schodzących do grobu."

Dzisiejszą Niedzielą Biblijną rozpoczynamy Tydzień Biblijny. Zachęcamy wszystkich, szczególnie w tym tygodniu, do częstego czytania i rozważania Pisma św.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Szczególnie zapraszamy dzieci pierwszokomunijne, które rozpoczynają swój Biały Tydzień. W naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00.

We wtorek obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Postarajmy się przeżyć ten dzień, jak dzień świąteczny i nie wykonywać niepotrzebnych prac. W poniedziałek przypada Dzień Flagi RP, pamiętajmy, aby przystroić nasze domy flagami narodowymi.

W tym tygodniu przypada również: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów,
o powołania kapłańskie i zakonne. *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa
za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 9.00 – prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

W I sobotę m-ca maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. W naszym kościele Msza św. z procesją fatimską o godz. 18.00.

W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 będziemy uroczyście świętować rocznicę I Komunii św. klas 4.
Próba dla tych dzieci będzie w środę po Mszy św. o godz. 18.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia oraz za ofiary złożone dziś na budujący się kościół w Czarnym Potoku.  Bóg zapłać.

• w środę o godz. 16.30 DSM,
  • w czwartek o godz. 19.00 całościowa próba chóru,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka, o godz. 19.00 KSM,

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: majowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne
w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia II Niedziela Wielkanocna