III Niedziela Wielkiego Postu

20.03.2022r.

"Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia Błogosław, duszo moja, Pana, i wszystko, co jest we mnie, święte imię Jego. Błogosław, duszo moja, Pana i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach."

W piątek obchodzimy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, jest to również Dzień Świętości Życia.
Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

W piątek Parafialny Oddział Akcji Katolickiej, w odpowiedzi na apel ks. biskupa ordynariusza, organizuje modlitewne czuwanie w int. pokoju w naszej ojczyźnie i w świecie, a szczególnie w Ukrainie. Zapraszamy wszystkich, którym leży na sercu sprawa pokoju. Czuwanie rozpocznie się o godz. 15.00 Wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia, Adoracja Najświętszego Sakramentu. O 17.00 w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem nastąpi uroczyste zawierzenie się Niepokalanemu Sercu NMP
i modlitwa o nawrócenie Rosji, a następnie Msza św.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00. Natomiast w czwartek
od godz. 17.30 do 20.00.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, KSM zaprasza wszystkich
na Drogę Krzyżową o godz. 19.00. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 15.15, Gorzkie Żale o godz. 16.00.
W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi orkiestra parafialna.

Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych przekazanych w sposób tradycyjny lub przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia i za ofiary złożone do puszek na cele misyjne. Dziękujemy również wszystkim, którzy włączyli się w zbiórki darów dla mieszkańców Ukrainy, ogłoszone w ubiegłą niedzielę. Dziękujemy także Dyrekcjom Szkół z Marcinkowic i Rdziostowa za umożliwienie przeprowadzenia akcji charytatywnej.
Bóg zapłać.

Przypominamy, że w tym miesiącu odpowiedzialnymi za utrzymanie porządku w naszym kościele są rodziny z Kolonii. Bardzo prosimy o dalszą pomoc w tym względzie.

W nawie bocznej, przy ołtarzu Krzyża św., można składać ofiary na kwiaty do grobu pańskiego, za które już teraz dziękujemy.

• we wtorek o godz. 19.30 i czwartek o godz. 19.00 całościowe próby chóru,
  • w środę o godz.16.00 DSM,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka, a o godz. 18.00 KSM.

Informujemy, że nasi lektorzy wczoraj zajęli I miejsce w Rejonowym Turnieju Halowej Piłki Nożnej. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności +Antoni Mróz z Marcinkowic, długoletni przewodniczący Rady Parafialnej, którego pogrzeb odbył się w sobotę. Zmarłego polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: marcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia II Niedziela Wielkiego Postu