III Niedziela Zwykła

22.01.2023 r.

1

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego.

2

W tym tygodniu wspominamy we środę święto nawrócenia św. Pawła, w czwartek św. Tymoteusza i Tytusa, w sobotę św. Tomasza z Akwinu, w niedzielę rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie. Ponadto we środę przypada 9. rocznica św. biskupich biskupa Stanisława Salaterskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych.

3

W przyszłą sobotę Chór Parafialny zaprasza na koncert kolęd po Mszy św. wieczorowej do domu parafialnego.

4

W przyszłą niedzielę we Mszy św. o godz. 11.30 będzie uczestniczyć Fundacja Sądecka oraz Społeczno – Kulturalne Towarzystwo „Sądeczanin”. Msza św. będzie poprzedzać noworoczne spotkanie opłatkowe, które odbędzie się w Zespole Szkół w Marcinkowicach.

5

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki od godz. 17.30 do godz. 20.00.

6

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić wpisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz  numer KRS.

Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

7

Dziękujemy za 9 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

8

Spotkania:

  • dzisiaj po Mszy św. o 16.00 – Rada Duszpasterska;
  • wtorek i czwartek o 19.15 – próby chóru;
  • środa o 16.00 – DSM;
  • piątek o 19.00 – KSM.

9

W piątek zapraszamy na Mszę Św. wieczorną młodzież z całej parafii na godz.19:00.

10

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

11

Z naszej parafii w ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: śp. + Stanisław Baran oraz śp. + Tadeusz Smajdor. Wieczne odpoczywanie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia <strong>II Niedziela Zwykła</strong>

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 942
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved