III Niedziela Zwykła

23.01.2022.

"Słowa Twe, Panie, są duchem i życiem Prawo Pańskie jest doskonałe i pokrzepia duszę, świadectwo Pana jest pewne, nierozważnego uczy mądrości. Jego słuszne nakazy radują serce, jaśnieje przykazanie Pana i olśniewa oczy."

Dzisiaj obchodzimy Niedzielę Słowa Bożego. Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy przeżywać kolejną Niedzielę Synodalną, pamiętajmy o wsparciu modlitewnym tego dzieła.

Święty Tomasz z Akwinu

Święty Tymoteusz – apostoł

Święty Paweł (Szaweł) z Tarsu

Fotografie świętych – źródło: pl.wikipedia.org

W tym tygodniu wspominamy we wtorek święto nawrócenie św. Pawła, w środę św. Tymoteusza i Tytusa,
w piątek św. Tomasza z Akwinu, w sobotę rocznicę poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie.
Ponadto we wtorek przypada 8. rocznica św. biskupich biskupa Stanisława Salaterskiego. Pamiętajmy o Nim
w naszych modlitwach osobistych i wspólnotowych.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki
od godz. 17.30 do godz. 20.00.

W sobotę zakończyliśmy Msze św. kolędowe w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólną modlitwę, a przez to budowanie poczucia wspólnoty parafialnej. Dziękujemy również za gest dobrej woli i złożone przy tej okazji ofiary, które zostaną przeznaczone na cele inwestycyjne oraz utrzymane parafii. Bóg zapłać.

Informujemy, że w czasie ferii zimowych dom parafialny jest czynny od godz. 10.00 do godz. 14.00.

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

W niedzielę 30.01.2022r. o godz. 17.00 w domu parafialnym KSM wystawi ponownie jasełka,
na które serdecznie zapraszamy, tych którzy nie skorzystali jeszcze z możliwości obejrzenia
tego przedstawienia.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: styczniowy numer „Naszej Wiary” oraz „Gość Niedzielny”
w cenie 8 zł – dostępne w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia II Niedziela Zwykła