IV Niedziela Adwentu

18.12.2022r.

Przybądź, o Panie, Tyś jest Królem chwały.

– Psalm 24

1

W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Przeżyjmy ten czas w duchowości i tradycji katolickiej, dlatego przypominamy, że potrawy wigilijne są potrawami postnymi, nie powinno mieć miejsca spożywanie alkoholu. Dzieleniu się opłatkiem niech towarzyszy przeproszenie i przebaczenie w naszych rodzinach. W wigilię nie ma Mszy św. wieczornej. O północy zapraszamy na tradycyjną pasterkę, aby w ten sposób przywitać Nowonarodzonego Chrystusa. Na Pasterce i w Boże Narodzenie wystąpi Orkiestra Parafialna. W czasie pasterki będzie zbierana składka na Fundusz Obrony Życia.

2

Zapraszamy do udziału w Roratach o godz. 6.30.

3

Ponieważ w ubiegłym tygodniu wystąpiła pomyłka, za którą przepraszamy – w nadchodzącą środę zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4

W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego, Msze św. jak w każdą niedzielę.

5

Kolędnicy misyjni po Mszach św. w drugi dzień Świąt przedstawią scenkę kolędniczą, a przed kościołem będzie zbiórka do puszek przeznaczona jako wsparcie materialne misjonarzy i misji.

6

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

7

Przypominamy, że jutro w poniedziałek 19.12. odbędzie się parafialna spowiedź przed Świętami Bożego Narodzenia. Plan spowiedzi: przed południem od 8.30 do 10.00. Po południu: od 15.30 do 17.00, po czym nastąpi półgodzinna przerwa na Mszę św. i od 17.30 do 18.30.

8

Przypominamy, że w sklepiku parafialnym i w zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne.

9

Z racji przygotowań kościoła do Świąt Bożego Narodzenia w piątek nie będzie Mszy św. o godz. 17.00.

10

Dziękujemy za 7 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

11

Spotkania:

  • poniedziałek – ministranci i lektorzy – próba generalna przed Pasterką i Świętami Bożego Narodzenia;
  • wtorek i czwartek o 19.15 całościowe próby chóru.

12

W związku z wizytą duszpasterską, dla lepszej orientacji podajemy regiony z Klęczan i Rdziostowa, które chcemy odwiedzić. Klęczany: Pierzmiączka, Przyczka i domy wzdłuż szosy; Rola; Zagórze; Półrolek; Rdziostów – całość Granica część I i II; Łężek; Jurczakówka część I i II; Brzeziny; Potoczkówka – całość.

13

W ubiegłą niedzielę odbyło się spotkanie Rady Duszpasterskiej, na którym zostały omówione i podjęte następujące sprawy dotyczące naszej parafii i duszpasterstwa: 1) Raz w miesiącu Msza św. dla młodzieży; 2) w jedną z niedziel w ramach kazania będzie prowadzona katecheza do 15 minut – na tematy dotyczące artykułów wiary; 3) w kwestii dotyczącej inwestycji w parafii jako priorytet będziemy się starali zmienić ogrzewanie w kościele i w domu parafialnym na efektywniejsze i oszczędniejsze. Na ten cel będziemy zbierać środki, a ofiary dobrowolne – od rodziny, które były składane w kwocie 100 zł, za które pięknie dziękujemy, w następnym roku zgodnie z propozycją Rady Duszpasterskiej prosimy tych, którzy mogą o podwyższenie do 200 zł. Ofiary są oczywiście dobrowolne i za każdą ofiarę będziemy wdzięczni; 4) poruszono również sprawę troski o sprzątanie naszego kościoła, ponieważ zdarza się czasem, że tylko część parafian pamięta o tym zadaniu, a wszyscy chcielibyśmy przebywać w czystym i uporządkowanym kościele dlatego prosimy o pomoc w tym zadaniu.

14

Parafia Miłosierdzia Bożego z Ukrainy zwróciła się z prośbą o dostarczenie świec lub zużytych świec, ponieważ z przetopionej parafiny wytwarzają świece okopowe. Dlatego po świętach od wtorku do czwartku w godz. od 17.00 – 19.00 w domu parafialnym będzie można złożyć świece bądź zużyte świece, które następnie zostaną przekazane dalej.

15

Ogłoszenie społeczne: Lokalna Grupa Działania ogłasza nabór wniosków na realizację projektów w zakresie rozwijania działalności gospodarczej i oferta kulturalna. Szczegóły na stronie LGD „KORONA SĄDECKA”.

16

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. Nadal jest do nabycia „Kalendarz Parafialny” w cenie 12 zł.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia <strong>III Niedziela Adwentu (Gaudete – Radujcie się)</strong>

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 083
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved