IV Niedziela Wielkanocna

30.04.2023 r.

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w kościele.

W tym tygodniu wspominamy: *poniedziałek – św. Józefa, rzemieślnika; * wtorek – św. Atanazego, bpa i dok. Kościoła; * w środę obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Postarajmy się przeżyć ten dzień, jak dzień świąteczny i nie wykonywać niepotrzebnych prac. We wtorek przypada Dzień Flagi RP, pamiętajmy, aby przystroić nasze domy flagami narodowymi; * czwartek – św. Floriana – święto patronalne strażaków; * w sobotę – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów.

W tym tygodniu przypada również: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów,
o powołania kapłańskie i zakonne. *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. Spowiedź w czwartek i piątek od godz. 17.00. Odwiedziny chorych od godz. 14.00 – prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

W I sobotę m-ca maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. W naszym kościele Msza św. z procesją fatimską o godz. 18.00.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00. Majówki przy białej kapliczce na Rdziostowie – godz. 18.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci klas III o godz. 11.30. W niedzielę dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na placu kościelnym o godz. 11.15, skąd uroczyście wprowadzimy je do kościoła. W sobotę od godz. 9.00 spowiedź dzieci mających przystąpić do I Komunii Św. Zapraszamy także najbliższą rodzinę każdego dziecka do przystąpienia do sakramentu pokuty. Próba uroczystości komunijnej i pierwszej spowiedzi odbędzie się w czwartek po Mszy Św. wieczornej. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za sprzątanie kościoła. Bóg zapłać.

Dziękujemy 11 rodzinom z rejonów Jurczakówka cz. I i cz. II; Granica cz. I i cz. II, za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. W maju o tę przysługę prosimy rodziny z osiedla Rdziostów Centrum.

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia oraz za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Spotkania: * wtorek i czwartek o 19.15 – próby chóru; *w piątek o godz. 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej parafii odszedł do wieczności śp. Edward Stanek z Klęczan. Rodzina zmarłego dziękuje wszystkim za modlitwę i udział w pogrzebie. Pomódlmy się za zm. Śp. Edwarda. Wieczny odpoczynek

Poprzednia III Niedziela Wielkanocna