IV Niedziela Wielkanocna

1

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Dobrego Pasterza, która rozpoczyna tydzień modlitw o powołania do służby w kościele.

2

W tym tygodniu wspominamy:

  • wtorek – uroczystość św. Wojciecha, bpa i męcz.;
  • czwartek – święto – św. Marka Ewangelisty.

3

We wtorek w uroczystość św. Wojciecha – głównego patrona Polski, o godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Zapraszamy na Mszę św. i do wspólnej modlitwy w tej ważnej intencji.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, a w czwartek od 18.30.

5

Przypominamy, że dzisiaj, po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się rozstrzygnięcie parafialnego konkursu palm i wręczenie nagród. Prosimy także, aby w tym tygodniu, najpóźniej do piątku, zabrać z kościoła palmy – kościół będzie przygotowywany do uroczystości I Komunii św. dzieci klas III.

6

W poniedziałek 04.2024r. o godz. 15.30 w Chomranicach – młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Sakramentu udzieli ks. biskup Stanisław Salaterski. Pamiętajmy o modlitwie w intencji naszej młodzieży i ks. biskupa.

7

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych z ubiegłego tygodnia, dziękujemy także, za ofiary z ubiegłej niedzieli na pokrycie kosztów energii elektrycznej oraz za ofiary złożone dziś na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

8

Zbliża się uroczystość I Komunii św. dzieci klas III i w związku z tym, zgodnie z tradycją,  prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych o pomoc w sprzątaniu i przygotowaniu kościoła oraz placu wokół niego w sobotę od godz. 9.00. Prosimy także, o zabranie ze sobą potrzebnych narzędzi do pracy.

9

Spotkania:

  • wtorek i czwartek o 19.00 – próby chóru;
  • w piątek o godz. 18.30 KSM Junior o 19.00 KSM;
  • w sobotę o godz. 11.00 DSM.

10

Wydział Teologiczny w Tarnowie Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie serdecznie zaprasza na studia magisterskie z teologii:

–  na specjalność kapłańską przygotowującą przyszłych duchownych do pracy duszpasterskiej i katechetycznej. Rekrutację prowadzi WSD w Tarnowie.

– na specjalność katechetyczno-pastoralną dla osób świeckich i zakonnych przygotowują do nauczania religii w przedszkolach, szkole podstawowej i średniej. Szczegółowe informacje na stronie: wt-tarnow.upjp2.edu.pl, www.wsd.tarnow.pl, lub w sekretariacie, pod numerem tel.: 14/ 622 33 31. email: wteol@diecezja.tarnow.pl; wt-tarnow@upjp2.edu.pl

11

Jeszcze raz zachęcamy wszystkich chętnych, którzy chcą rozwijać swoje talenty muzyczne o przybycie dzisiaj o 12.00 do domu parafialnego na spotkanie organizacyjne inicjatywy „Akord Wspólnoty”, prowadzonej przez Towarzystwo Muzyczne im. Stanisława Gawlika w Marcinkowicach.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł o pracach badawczych ks. dra Sebastiana Musiała w katedralnych kryptach; jest też dodatek historyczny, w którym jest wiele bardzo ciekawych artykułów: np.: Kim była żydowska dziewczyna, która została Matką Boga? lub  Prawdziwa historia inkwizycji… – dostępny w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

13

Z naszej parafii odeszła do wieczności śp. Izabela Hasior z Marcinkowic. Rodzina zmarłej dziękuje wszystkim za modlitwę, zamówione Msze św. i udział w pogrzebie. Pomódlmy się za zm. śp. Izabelę. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim drogim uczestnikom Mszy św. życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia III Niedziela Wielkanocna

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 942
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved