IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

19.03.2023 r.

1

IV niedziela Wielkiego Postu nazywana Laetare – Raduj się Jerozolimo. Jutro liturgiczna Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP – mimo, że nie jest to Uroczystość obowiązkowa zapraszamy do licznego udziału we Mszach św. o 6.30 i 17.00

2

W piątek 24.03. przypada Dzień Misjonarzy Męczenników, zaś w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, to również Dzień Świętości Życia.

3

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz.16. 00. Natomiast w czwartek od godz. 17.30 do 20.00.

4

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 16.30, KSM zaprasza wszystkich na Drogę Krzyżową o godz. 19.00. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 15.15, Gorzkie Żale o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

5

Dziękujemy za 12 ofiar indywidualnych przekazanych w sposób tradycyjny lub przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za ofiary złożone na opłacenie rachunku za energię elektryczną. Bóg zapłać. Jest już niestety następny rachunek – kolejne miesiące – za energię elektryczną w kościele praktycznie w tej samej wysokości czyli 7 916 zł.

6

W najbliższą niedzielę KGW Marcinkowice i KGW Rdziostów rozprowadzać będzie tradycyjne Palmy Wielkanocne. Przed kościołem panie z Caritas rozprowadzają baranki wielkanocne – ofiara 8 zł.

7

Przypominamy i prosimy wszystkich chętnych o przygotowanie palm na parafialny konkurs. Prosimy także, ludzi dobrej woli o pomoc w ufundowaniu nagród dla twórców najładniejszych palm.

8

Jak było to już ogłaszane decyzją Ks. bpa Ordynariusza zostaliśmy parafią patronacką budującego się kościoła w Czarnym Potoku i dlatego w przyszłą niedzielę kazania wygłosi duszpasterz z Parafii Czarny Potok. Ofiary z tej niedzieli będą przeznaczone na budujący się kościół.

9

Jak co roku 24 marca z naszego kościoła wyrusza tak zwana Ekstremalna Droga Krzyżowa, której trasa przez całą noc prowadzi przez leśne ścieżki aż do Limanowej. Rozważania jak i nawigacja GPS całej trasy począwszy od naszego kościoła jest dostępna w specjalnej aplikacji. Wszystkich chętnych zapraszamy do podjęcia tej niełatwej formy rozważania Męki Pańskiej. EDK rozpocznie się w naszym kościele Mszą Św. o godz. 17.00.

10

W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej będzie spotkanie dzieci komunijnych z rodzicami. Bardzo nam zależy na obecności rodziców, ponieważ będzie omawiane przygotowanie do spowiedzi św.

11

Również w poniedziałek po Mszy Św. będzie w Domu Parafialnym zbiórka LSO dotycząca przygotowania asysty na Triduum Sacrum.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” dostępny w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego na Dzień Świętości Życia 2023

Drodzy Diecezjanie!

Godność ludzkiego życia stanowi nienaruszalną wartość, którą powinniśmy otaczać szacunkiem, chronić a także coraz głębiej rozumieć w obliczu aktualnych zagrożeń. Pomocą w tym zadaniu jest Dzień Świętości Życia, ustanowiony na prośbę św. Jana Pawła II, którą wyraził w encyklice Evangelium Vitae: „Jego podstawowym celem jest budzenie w sumieniach, w rodzinach, w Kościele i społeczeństwie świeckim wrażliwości na sens i wartość ludzkiego życia w każdym momencie i w każdej kondycji” (EV, 85).

Odpowiadając na to wezwanie Papieża Rodziny, zapraszam Was do podjęcia w tym dniu w parafiach Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Centralne uroczystości Dnia Świętości Życia będą miały miejsce w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła w Podegrodziu. Msza święta o godz. 18.00 będzie transmitowana przez nasze diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

„O Maryjo, Tobie zawierzamy sprawę życia (EV, 105)”.

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

 

Wszystkim drogim Parafianom w życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia <strong>III Niedziela Wielkiego Postu</strong>

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 942
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved