IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)

27.03.2022r.

"Wszyscy zobaczcie, jak nasz Pan jest dobry Będę błogosławił Pana po wieczne czasy, Jego chwała będzie zawsze na moich ustach. Dusza moja chlubi się Panem, niech słyszą to pokorni i niech się weselą."

IV niedziela Wielkiego Postu nazywana Laetare – Raduj się Jerozolimo, w naszej Diecezji jest niedzielą synodalną. Zachęcamy wszystkich do modlitwy w tej intencji.

Z racji zmiany czasu z zimowego na letni Msze św. popołudniowe będą sprawowane w naszym kościele
o godz. 18.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30, KSM zaprasza na Drogę Krzyżową o godz. 19.00. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 15.15, Gorzkie Żale o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi Akcja Katolicka.

W tym tygodniu przypada: *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. *I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP. Spowiedź  przed I piątkiem: w czwartek i  piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 14.00 prosimy zgłosić w zakrystii.

Dziękujemy za 7 ofiar indywidualnych przekazanych w sposób tradycyjny lub przelewem internetowym
z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

Dziękujemy 15 rodzinom z Kolonii za ofiary na sprzątanie kościoła a w miesiącu kwietniu troskę o porządek przejmują rodziny z rejonów: Jurczakówka cz. I i cz. II; Granica cz. I od P. Szkarłatów do P. Kazałów.

W najbliższą niedzielę KGW Marcinkowice i KGW Rdziostów będzie rozprowadzać tradycyjne palmy wielkanocne. Całkowity dochód ze sprzedaży palm zostanie przeznaczony na cele parafialne.

• we wtorek o godz. 19.30 i czwartek o godz. 19.00 całościowe próby chóru,
  • w środę o godz. 18.30 Parafialny Zespół Synodalny,
  • w czwartek o godz. 18.30 ministranci i lektorzy,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka, a o godz. 18.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: marcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia III Niedziela Wielkiego Postu