IV Niedziela Zwykła

29.01.2023 r.

1

W czwartek przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane św. Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.
o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z gromnicami na Mszy św. o godz. 10.00. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. W tym dniu przypada również 48. rocznica święceń biskupich bpa seniora Władysława Bobowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

2

W poniedziałek przypada 2. Rocznica święceń biskupich ks. bpa Artura Ważnego – biskupa pomocniczego naszej Diecezji – pamiętajmy o Nim w modlitwie. W tygodniu wspominamy również: w piątek  św. Błażeja – poświęcenie świec, gardeł i jabłek, w niedzielę św. Agatę – na wszystkich Mszach św. dopołudniowych – poświęcenie chleba i soli.

3

W tym tygodniu przypada: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne. *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. *I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP. Spowiedź  przed I piątkiem: w czwartek i piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 09.00, prosimy zgłosić w zakrystii.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki
od godz. 17.30 do godz. 20.00.

5

Dziękujemy rodzinom z rejonów Klęczany-Półrolek, Przyczka, Pieżmiączka, Domy wzdłuż szosy, Bloku B, Domów przy Zespole Szkół za troskę materialną o naszą świątynię. W lutym o tę przysługę prosimy rodziny z Łazów, Równicy, Zasmolnicza oraz Bloku C i D.

6

Dziękujemy za 9 ofiar indywidualnych z ubiegłego tygodnia przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie.

7

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia <strong>III Niedziela Zwykła</strong>

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 228
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved