IV Niedziela Zwykła

30.01.2022r.

"Będę wysławiał pomoc Twoją Panie, w Tobie Panie ucieczka moja, niech wstydu nie zaznam na wieki. Wyzwól mnie i ratuj w Twej sprawiedliwości, nakłoń ku mnie swe ucho i ześlij ocalenie."

przeżywamy w naszej Diecezji Niedzielę Synodalną. Pamiętajmy, aby wesprzeć to dzieło modlitwą.

W środę przypada święto Ofiarowania Pańskiego, zwane św. Matki Bożej Gromnicznej. Msze św.
o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. Poświęcenie gromnic na wszystkich Mszach św. Uroczysta procesja z gromnicami na Mszy św. o godz. 10.00. Jest to również Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Składka z tego dnia jest przeznaczona na zakony klauzurowe w naszej diecezji. W tym dniu przypada również 47. rocznica święceń biskupich bpa seniora Władysława Bobowskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W tygodniu wspominamy również: w czwartek św. Błażeja – poświęcenie świec, gardeł i jabłek, w sobotę
św. Agatę – poświęcenie chleba i soli. W niedzielę przypada 6. rocznica święceń biskupich bpa pomocniczego Leszka Leszkiewicza. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

W tym tygodniu przypada:

• I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów i o powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy.
  • I sobota miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Niepokalanemu Sercu NMP.
  • Spowiedź  przed I piątkiem: w czwartek i  piątek od godz. 16.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 14.00, prosimy zgłosić w zakrystii.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki
od godz. 17.30 do godz. 20.00.

KSM zaprasza wszystkich do domu parafialnego na dzisiejsze jasełka o  godz. 17.00.

Informujemy, że od ubiegłego tygodnia funkcjonuje już nowa strona internetowa naszej parafii
pod adresem:  https://marcinkowiceparafia.pl/ Informujemy również, że jeszcze przez pewien czas obok nowej strony będzie funkcjonować stara strona internetowa.

Dziękujemy 35. rodzinom z rejonów Klęczany – Półrolek, Przyczka, Pieżmiączka, Domy wzdłuż szosy, Bloku B, Domów przy Zespole Szkół za troskę materialną o naszą świątynię. W lutym o tę przysługę prosimy rodziny
z Łazów, Równicy, Zasmolnicza oraz Bloku C i D.

Dziękujemy za 9 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tygodnia.

• w czwartek o godz. 19.00 całościowa próba chóru.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: styczniowy numer „Naszej Wiary” oraz „Gość Niedzielny”
w cenie 8 zł – dostępne w sklepiku, „Niedziela”, Dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio” a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”. W zakrystii są również do nabycia gromnice.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Stefania Gościej z Marcinkowic, której pogrzeb odbył się w piątek. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia III Niedziela Zwykła