Niedziela Chrztu Pańskiego

08.01.2023

Pan ześle pokój swojemu ludowi.

– Psalm 29

Z dzisiejszą niedzielą kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki po Msz św. do godz. 20.00.

Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w wyznaczonych na ten rok rejonach parafii. Jeśli z tych rejonów jeszcze ktoś życzyłby sobie odwiedzin kapłańskich to można indywidualnie uzgodnić to z księdzem.

Zapraszamy natomiast w tym tygodniu na Msze św. mieszkańców tych rejonów, których nie odwiedziliśmy w tym roku. Można będzie zabrać ze sobą wodę święconą, pokropić swój dom i odmówić wspólnie z rodziną modlitwę prosząc w ten sposób Pana Boga o błogosławieństwo w tym roku. Prosimy zabrać ze sobą jakieś naczynie na wodę.  W tym tygodniu zapraszamy na Msze św. kolędowe mieszkańców z następujących rejonów kolędowych;

• poniedziałek: Wężykówka, Stawiska, Blok B i domy przy Zespole Szkół, Blok D, Blok C.
  • wtorek: Domy pod Dębami, Domy nad kościołem – całość, Domy koło kaplicy, Marcinkowice – centrum całość.
  • środa: Dżykowa, Droga Kalwaryjska, Dział.
  • czwartek: Stacja i Grodzisko, Dąbrówki, Domy nad stacją strona lewa i prawa – całość.
  • piątek: Kolonia – całość, Równica i Zasmolnicze, Łazy.

Przypominamy, że w miesiącu styczniu odpowiedzialne za sprzątanie kościoła są rodziny z rejonów: Klęczany Półrolek, Przyczka, Pierzwiączka, Domy wzdłuż szosy, bloku B i domów przy Zespole Szkół. Prosimy o dalszą pomoc w tym względzie.

Orkiestra zaprasza wszystkich parafian na dzisiejszy koncert kolęd o godz. 14.00.

Dziękujemy 12 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie z ubiegłego tugodnia.

• poniedziałek o 17:00 – Akcja Katolicka.
  • wtorek i czwartek o 19:15 – Chór.
  • środa o 16:00 – DSM.
  • piątek o 19:00 KSM.

W przyszłą niedzielę na Mszy św. o 11:30 wystąpi Chór Parafialny.

Ogłoszenie społeczne: Dyrekcja Przychodni Alfa w Krynicy – Zdroju Filia Klęczany serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców, pacjentów na uroczyste otwarcie Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego w Klęczanach, które odbędzie się 14.01.2023r. o godz. 16.00 w Przychodni Klęczany 182. Okoliczność poświęcenia, powiązana będzie z możliwością zapoznania się z obiektem, który został wybudowany na potrzeby lokalnej społeczności i będzie jej służył.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” od nowego roku w cenie 10 zł, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia

Poprzednia <strong>Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi</strong>