Uroczystość Bożej Rodzicielki Maryi

01.01.2023

Bóg miłosierny niech nam błogosławi

– Psalm 67

W piątek przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwaną potocznie Trzech Króli. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 16.00. Jest to również dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka, z tej racji szczególnie modlimy się za księży diecezjalnych, pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy z naszej diecezji. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Na wszystkich Mszach św. poświęcenie złota, kadzidła i kredy. Na mszach o godz. 10:00 i 11:30 zagra kapela „Smyki” z naszej parafii.

Za tydzień w niedzielę obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia. Po Mszy św. porannej zmiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu przypada: *I czwartek miesiąca i *I piątek miesiąca. Ponieważ w I piątek wypada Uroczystość Objawienia Pańskiego odwiedziny chorych będą w czwartek od godz. 14.00 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

We wtorek na godz. 16:00 zapraszamy do Domu Parafialnego młodzież chętną do kolędowania jako Trzej Królowie w Święto Objawienia Pańskiego.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

Dziękujemy za 10 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

Przypominamy, że 08.01.2023 r. o godz. 14.00 w naszym kościele odbędzie się świąteczno-noworoczny koncert z udziałem Orkiestry parafialnej. W trakcie koncertu będzie możliwość wsparcia materialnego działalności Orkiestry. Zapraszamy do udziału.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Poprzednia <strong>Uroczystość Bożego Narodzenia – Niedziela</strong>