Uroczystość Bożego Narodzenia – Niedziela

25.12.2022r.

Na wieki będę sławił łaski Pana

– Psalm 89

1

Jutro w poniedziałek – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Zachęcamy do udziału we Mszach Świętych, które będą sprawowane o: 7.00; 8.30; 10.00 i 11.30. Kolędnicy misyjni po Mszach św. od 8:30 przedstawią scenkę kolędniczą, a przed kościołem będzie zbiórka do puszek przeznaczona na wsparcie materialne misjonarzy i misji. Nie będzie Mszy Św. o 16.00. Ofiary zbierane w tym dniu będą przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

2

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – święto św. Jana, Apostoła i Ewangelistę; w środę – święto świętych Młodzianków Męczenników;  w piątek – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Z tej racji w piątek w Kaplicy Dworskiej będzie sprawowana Msza św. o godz. 17.00. Nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym. Bardzo zachęcamy do uczestnictwa w tej Eucharystii. W przyszłą niedzielę – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i pierwszy dzień nowego roku.

3

W sobotę zapraszamy wszystkich na Mszę św. dziękczynną na zakończenie starego roku kalendarzowego z okolicznościowym kazaniem na godz.16.00. Będzie to okazja, aby podziękować Panu Bogu za otrzymane dobro i łaski w minionym roku i przeprosić za popełnione grzechy i prosić o łaski na Nowy Rok.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartki po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

5

Pragniemy bardzo gorąco podziękować za pomoc w przygotowaniu kościoła i parafii na Święta Bożego Narodzenia. Dziękujemy Państwu Małgorzacie i Janowi Dudom za ofiarowane choinki, Panu Mariuszowi Jopowi za usługi transportowe. Państwu Agacie, Piotrowi Sowom, Michałowi Świderskiemu, Marii i Piotrowi Wójsikom za ogrom pracy przy wykonaniu tegorocznej szopki i sprzątaniu kościoła. Dziękujemy Panom Wiesławowi Wilczakowi, Wiesławowi Kocembie i Lucjanowi Marszałkowi za prace elektryczne przy naszym kościele przed świętami. Bóg zapłać.

6

Dziękujemy za 17 ofiar  indywidualnych z ubiegłego tygodnia przekazanych tradycyjnie czy też drogą przelewu bankowego. Bóg zapłać.

7

Dziękujemy rodzinom odpowiedzialnym za sprzątanie kościoła w grudniu. W miesiącu styczniu prosimy o tę przysługę rodziny z rejonów: Klęczany Półrolek, Przyczka, Pierzmiączka, Domy wzdłuż szosy oraz mieszkańców bloku B i domów przy Zespole Szkół.

8

Od wtorku do czwartku w godz. od 17.00 do 19.00 w domu parafialnym będzie można złożyć świece bądź zużyte świece, które zostaną przekazane Parafii na Ukrainie.

9

Od środy rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną kolędą. Odwiedzimy rodziny z wyznaczonych regionów, które wyraziły wolę przyjęcia kapłana. Program wizyty jest dołączony do ogłoszeń i na stronie internetowej naszej parafii.

PROGRAM WIZYTY DUSZPASTERSKIEJ W PARAFII MARCINKOWICE 2022

10

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” wydanie świąteczne w cenie 15 zł oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

11

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp.  Andrzej Piwowar z Marcinkowic. Wieczny odpoczynek…

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia <strong>IV Niedziela Adwentu</strong>

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 942
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved