10.04.2022r.

"Boże mój, Boże, czemuś mnie opuścił? Szydzą ze mnie wszyscy, którzy na mnie patrzą, wykrzywiają wargi i potrząsają głowami: «Zaufał Panu, niech go Pan wyzwoli, niech go ocali, jeśli go miłuje». "

Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, która w Kościele rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św.

W poniedziałek odbędzie się parafialna spowiedź wielkopostna. Porządek jest następujący:
przed południem: od 8.00 do 9.30, po południu od 15.30 do 16.30, po czym nastąpi przerwa od 16.30
do 17.00 i dalsza część spowiedzi od 17.00 do 18.00.
Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty, aby nie odkładać spowiedzi na Triduum Sacrum lub Wielkanoc.

Informujemy, że z racji przygotowań kościoła do świąt, w środę nie będzie Mszy św. o godz. 18.00 i adoracji Najświętszego Sakramentu.

W tym tygodniu będziemy przeżywać najważniejsze święta dla chrześcijan, czas męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Szczegółowy program obchodów wywieszony jest w gablocie, wydrukowany
na kartkach i zamieszczony na stronie internetowej.

W Wielki Czwartek o godz. 18.00 będziemy sprawować Mszę Wieczerzy Pańskiej. W Wielki Czwartek
od godz. 17.00 do Wielkiego Piątku do godz. 16.00 będzie odbywać się 24-godzinna adoracja: „Rozważania Męki Pańskiej przed Panem Jezusem w ciemnicy”.

W Wielki Piątek możliwość indywidualnej adoracji Pana Jezusa w ciemnicy do godz. 18.00. O godz. 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia połączona z Drogą Krzyżową. O godz. 18.00 rozpoczniemy liturgię Wielkiego Piątku, połączoną z adoracją Krzyża. Jak w ubiegłym roku nie będzie możliwości ucałowania Krzyża. Adoracja Pana Jezusa w grobie do godz. 24.00. Pamiętajmy, że w Wielki Piątek wszystkich obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. Osoby w wieku od 18 do 60 roku życia mają obowiązek pod grzechem ciężkim zachować tzw. post ścisły, tj. trzy posiłki w tym tylko jeden posiłek do sytości. Prosimy również o przystrojenie krzyży przydrożnych i w domach.

W Wielką Sobotę święcenie pokarmów o godz. 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00. Na Rdziostowie przy szkole
o godz. 11.00. Dzieci, które zbierały jałmużnę wielkopostną do puszek, mogą ją złożyć w koszyku przy krzyżu adoracyjnym w Wielką Sobotę. O godz. 19.00 rozpoczniemy obrzędy Wigilii Paschalnej.

W Wielką Niedzielę rezurekcja o godz. 6.00 połączona z uroczystą procesją wokół kościoła.
Prosimy o przystrojenie feretronów. Pozostałe Msze św. o godz. 10.00, 11.30 i 16.00.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30. Nie ma Mszy św. wieczornej
o godz. 16.00.

W Wielki Piątek rozpoczniemy nowennę do Bożego Miłosierdzia przed Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Nowenna ta w dni powszednie będzie odprawiana 17.45. W Niedzielę o godz. 9.45 i w Poniedziałek Wielkanocny o godz. 9.45.

Dziękujemy za złożone 3 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia i za złożone dziś ofiary na cele inwestycyjne. Dziękujemy za ofiarę złożoną przez
KGW z Rdziostowa. Informujemy również, że zostało zamontowane nowe nagłośnienie zewnętrzne kościoła, natomiast wewnętrzne będzie zamontowane w maju.

W środę o godz. 18.00 zbiórka ministrantów i lektorów.

Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych i rodzicom kandydatów do bierzmowania
za uporządkowanie i przygotowanie placu wokół kościoła i kościoła na uroczystości Wielkiego Tygodnia.

Z radością informujemy, że nasz wikariusz ks. Sebastian Musiał został we wtorek, po publicznej obronie pracy naukowej, doktorem nauk humanistycznych. Ks. dr. gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów,
ale przede wszystkim Bożego błogosławieństwa.

GOK w Chełmcu organizuje XXVII Konkurs Palm Wielkanocnych. Palmy należy dostarczyć wraz z wypełnioną metryczką do Astro Centrum w dniach od 11.04 do 12.04.2022 r. Szczegółowy regulamin na stronie internetowej GOK-u, a metryczki do zabrania znajdują się pod chórem.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: kwietniowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” z kolejną częścią Pisma Świętego dostępne w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Ks. Proboszcz dziękuje wszystkim parafianom z Marcinkowic za modlitwę, zamówione Msze św., wyrazy współczucia i tak liczny udział w pogrzebie jego mamy Łącku. Bóg zapłać.

W tym tygodniu odeszła do wieczności śp. Balbina Garbacz z Marcinkowic, której pogrzeb odbył się w czwartek. Polećmy zmarłą Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego Wielkiego Tygodnia