03.04.2022r.

"Pan Bóg uczynił wielkie rzeczy dla nas Gdy Pan odmienił los Syjonu, wydawało się nam, że śnimy. Usta nasze były pełne śmiechu, a język śpiewał z radości."

Od dzisiejszej niedzieli tradycyjnie zasłaniamy w kościele krzyże na czas ostatnich dwóch tygodni Wielkiego Postu. Krzyże pozostają zasłonięte, aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia. Po prymarii zmiana tajemnic różańcowych. Poświęcenie palm na każdej Mszy św., natomiast uroczysta procesja z palmami o godz. 11.30.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwie Drogi Krzyżowej w piątek o godz. 17.30. W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 15.15, Gorzkie Żale o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi KSM.

W tym tygodniu przypada:

• I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów oraz o powołania kapłańskie i zakonne.

W piątek zostanie odprawiona XXXI Droga Krzyżową w terenie, przygotowana przez KSM. Rozpoczęcie Komunią św. o godz. 18.00 w Kaplicy Dworskiej. W tym dniu wyruszy również Ekstremalna Droga Krzyżowa. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18.00. Wyjście Marcinkowice – Limanowa.

Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne przekazane w sposób tradycyjny lub przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na potrzeby naszej parafii.

Dzisiaj KGW Marcinkowice i KGW Rdziostów rozprowadza przed kościołem tradycyjne palmy wielkanocne.

• w poniedziałek o godz. 18.30 Akcja Katolicka oraz ministranci i lektorzy,
  • we wtorek o godz. 19.30 i czwartek o godz. 19.00 całościowe próby chóru,
  • w środę o godz. 17.00 DSM,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: kwietniowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Do wieczności odeszła Mama naszego ks. proboszcza, Stanisława Celusta. Jej pogrzeb odbędzie się w środę o godz. 12.00 w Łącku. Zmarłą powierzmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)