Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

1

Dzisiejsza niedziela jest świętem Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. W dniu dzisiejszym kończy się również rok kalendarzowy 2023. Po Mszy św. o 11.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo dziękczynno – przebłagalne, uroczyste TE DEUM. Nie będzie Msz św. o 16.00.

2

Jutro Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Nowy Rok. Msze św. według nowego porządku: 7.00; 9.00; 11.00; 16.00. Przypominamy również, że od jutra we wszystkie niedziele i święta obowiązuje nowy porządek Mszy św.

3

Młodzież przygotowująca się do kolędowania w święto Trzech Króli będzie miała spotkanie 03 stycznia w środę w Domu Parafialnym po Mszy świętej wieczornej.

4

W sobotę 06 stycznia przeżywamy Uroczystość Objawienia Pańskiego, zwane potocznie świętem Trzech Króli. Msze św. o godz.7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Jest to również dzień Dzieła Misyjnego Diecezji Tarnowskiej i Misyjny Dzień Dziecka z tej racji szczególnie modlimy się za księży diecezjalnych, pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy z naszej diecezji. Składka z tego dnia przeznaczona jest na cele misyjne. Przed każdą Mszą św. Panie z Caritasu będą rozprowadzać kadzidełka i kredę, które zostaną poświęcone. Zachęcamy do oznaczenia drzwi wejściowych do naszych domów symbolem K + M + B + 2024 lub C + M + B + 2024 – co nawiązuje do Uroczystości Trzech Mędrców ze wschodu i ich imion – Kacpra, Melchiora i Baltazara,  ale może być także skrótem  łacińskiej sentencji Christus Mansionem Benedicat co oznacza: Niech Chrystus błogosławi temu domowi.

5

W przyszłą niedzielę 07 stycznia obchodzimy Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Bożego Narodzenia – Msze św. o 7.00; 9.00; 11.00 i 16.00.

6

W tym tygodniu przypada:

  • I czwartek miesiąca i
  • I piątek miesiąca.
  • Odwiedziny chorych w piątek od godz. 13.00 – prosimy zgłosić chorych w zakrystii.

7

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, a w czwartek po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00.

8

W niedzielę 7 stycznia o godz. 14.00 w hali sportowej przy Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach odbędzie się Koncert Świąteczno – Noworoczny w wykonaniu Parafialnej Orkiestry Dętej Marcinkowice.

9

Dziękujemy za 8 ofiar  indywidualnych – od rodzin z ubiegłego tygodnia.

10

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia IV Niedziela Adwentu

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 090
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved