Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

04.06.2023 r.

1

W dzisiejszą niedzielę kończy się czas Komunii św. wielkanocnej. Przykazanie kościelne przypomina nam, że przynajmniej raz w roku należy przystąpić do spowiedzi świętej i w Okresie Wielkanocnym przyjąć Komunię św. Jeśli więc z własnej winy nie dopełnimy tego obowiązku popełniamy grzech śmiertelny.

2

W czwartek obchodzimy Uroczystość Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszej parafii, prosząc Boga o błogosławieństwo dla nas. Jest to święto obowiązkowe. W Boże Ciało porządek Mszy św. w naszym kościele następujący: o 7.00 i 9.00 z procesją eucharystyczną do czterech ołtarzy, która wyruszy z Kaplicy Dworskiej i 16.00 również z procesją. Prosimy o uporządkowanie trasy przejścia procesji, przystrojenie domów, uporządkowanie kaplicy i jej otoczenia. Prosimy również o przystrojenie feretronów, które trzeba przewieźć do kaplicy dworskiej w środę między godz. 17.00 a 19.00. Składka z tego dnia jest przeznaczona na utrzymanie hospicjów w naszej diecezji. W przypadku niepogody pozostaniemy w kościele parafialnym. W dni powszednie podczas oktawy Msze św. z procesją o godz. 18.00. W przyszłą niedzielę procesja będzie tylko po sumie 11.30. W procesjach uczestniczą również dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęca Służba Maryjna i młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Przypominamy, i prosimy, aby poszczególne ołtarze wykonali: ołtarz I przy starej szkole – Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic, ołtarz II przy sklepie GS – Koło Gospodyń Wiejskich z Marcinkowic, ołtarz III przy figurze MB – Rdziostów, ołtarz IV w kościele – Klęczany.

3

W czasie oktawy Msze św. połączone z procesją i nabożeństwem czerwcowym o godz. 18.00. Z racji oktawy Bożego Ciała nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą Św.

4

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. W przyszłą niedziele zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

5

Szkoła Podstawowa w Rdziostowie obchodzi w tym roku Jubileusz 100 – lecia, a Rdziostów 730 – lecia lokacji. W związku z obchodzonym jubileuszem w piątek po Bożym Ciele o godz. 10.00, w naszym kościele będzie sprawowana uroczysta Msza Św. pod przewodnictwem ks. bpa Wiesława Lechowicza – Biskupa Polowego Wojska Polskiego.

6

10 czerwca – w sobotę o godz. 17.00 – organizatorzy jubileuszu zapraszają na Festyn Jubileuszowy. W programie wiele atrakcji. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

7

Spotkania:

  • w poniedziałek o godz. 18.40 Akcja Katolicka,
  • w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej – LSO,
  • we wtorek o godz. 19.15 próba chóru,
  • w piątek o godz. 19.00 KSM.

8

Przygotowujemy się do wizytacji kanonicznej, która odbędzie się 17 i 18 czerwca w naszej parafii. Wizytacja ksiąg parafialnych i gospodarcza miała już miejsce. W środę będzie wizytacja katechetyczna w szkołach. Na zakończenie wizytacji przybędzie do nas ks. bp. Leszek Leszkiewicz, który udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży – w sobotę 17.06. o godz. 18.00. Młodzież w ramach przygotowania do tego sakramentu, obowiązkowo, w tygodniu poprzedzającym przystąpienie do sakramentu bierzmowania będzie uczestniczyć w nabożeństwach i konferencjach formacyjnych. Nie uczestniczenie będzie oznaczało rezygnację z przystąpienia do bierzmowania. Prosimy rodziców o dopilnowanie swoich dzieci. Ks. biskup będzie również przewodniczył w niedzielę uroczystościom odpustowym. Prosimy o przygotowanie wszystkich feretronów, sztandarów, figur na procesję.

9

Dziękujemy wszystkim, którzy zakupili kwiaty i przyozdobili nimi dom parafialny i otoczenie kościoła.

10

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest już czerwcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku; „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

11

Parafialna Orkiestra Dęta Marcinkowice bierze udział w projekcie w ramach Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Członkowie orkiestry zbierają głosy poparcia na projekt w ramach którego będą mieć możliwość zakupu instrumentów muzycznych. W związku z powyższym prosimy o wsparcie tej inicjatywy i oddanie głosu na karcie, która jest dostępna u członków orkiestry przed kościołem. Aby oddać głos należy wpisać swój nr PESEL.

12

Przewodniczący Rady Gminy Chełmiec informuje o możliwości zgłaszania – w terminie do 30 czerwca 2023 r. – kandydatów na 12 ławników do Sądu Okręgowego w Nowym Sączu oraz 3 ławników do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu w tym dwóch do Sądu Pracy na kadencję 2024-2027. Szczegóły na stronie Gminy Chełmiec.

13

Zarząd Lokalnej Grupy Działania „Korona Sądecka” ogłasza nabór wniosków w okresie 12 – 26 czerwca  2023 r. na realizację projektów w zakresie dotacji na podejmowanie działalności gospodarczej. Więcej informacji na stronie Lokalnej Grupy Działania Korona Sądecka oraz gminy Chełmiec.

14

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności +Klaudia Klag. Powierzmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Uroczystość Zesłania Ducha świętego

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 958
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved