Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

1

Z wielką radością pragniemy poinformować, że w przyszłą niedzielę w naszej parafii będziemy przeżywać podniosłą uroczystość prymicji ks. Mateusza Wójsika. W sobotę 25 maja o godz. 9.00 w Bazylice Katedralnej w Tarnowie dk. Mateusz przyjmie święcenia kapłańskie z rąk ks. biskupa Andrzeja Jeża. W sobotę  o godz. 17.00 na granicy parafii, na Rdziostowie koło Szkoły Podstawowej, odbędzie się przywitanie księdza prymicjanta przez przedstawicieli parafii. Po przywitaniu ksiądz prymicjant w towarzystwie banderii składającej się z koni i rowerzystów, uda się do kościoła parafialnego. Zbiórka jadących na rowerach na parkingu górnym,
w sobotę o godz. 16.00. Gdyby byli jeszcze chętni do jazdy na rowerach, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii. Następnie po przywitaniu przed kościołem będzie sprawował nabożeństwo majowe.

2

W niedzielę 26.05. o godzinie 11.00 ks. Mateusz Wójsik będzie sprawował Mszę Świętą Prymicyjną. Na zakończenie Mszy św. będzie miała miejsce procesja eucharystyczna wokół kościoła. Zapraszamy na procesję: dzieci I komunijne w strojach, dzieci, które obchodziły rocznicę I komunii św., młodzież, która przyjęła sakrament bierzmowania. Prosimy o przygotowanie wszystkich feretronów, sztandarów i udział w procesji. Prosimy o przybycie w strojach lachowskich. Prosimy także o liczny udział w tej uroczystej Mszy św. na koniec której, będzie udzielane specjalne błogosławieństwo prymicyjne. Będzie to nasz wyraz wdzięczności za sakrament kapłaństwa i wyraz naszej wiary i przywiązania do Kościoła. Nie wiemy, kiedy znów Pan Jezus powoła z naszej parafii jakiegoś młodzieńca do kapłaństwa. Prosimy także o modlitwę w intencji diakona Mateusza i jego kolegów, szczególnie teraz, gdy razem będą przeżywać swoje rekolekcje przed święceniami kapłańskimi.

3

Jutro przeżywamy Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. będą sprawowane o godz. 6.30, 10.00, 17.30 – nabożeństwo majowe i Msza Św. Zachęcamy do świątecznego przeżywania tego dnia. Jeśli możemy to zrezygnujmy  z wykonywania niekoniecznych prac.

4

W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Z tym dniem kończy się okres,
w którym możemy przyjąć Komunię św. Wielkanocną. Przykazanie kościelne przypomina nam, że przynajmniej raz w roku należy przystąpić do spowiedzi świętej i w Okresie Wielkanocnym przyjąć Komunię św. Jeśli więc
z własnej winy nie dopełnimy tego obowiązku popełniamy grzech śmiertelny.

5

W tym tygodniu obchodzimy:

 • czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana,
 • piątek – wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych.

6

W związku ze zbliżającą się uroczystością Bożego Ciała prosimy o przygotowanie 4 ołtarzy: prosimy, aby poszczególne ołtarze wykonali: ołtarz I przy starej szkole – Arcybractwo Honorowej Straży NSPJ, ołtarz II przy sklepie GS – Róża bł. Karoliny z Marcinkowic, ołtarz III przy figurze MB – Rdziostów, ołtarz IV
w kościele
– Klęczany. W przypadku różnorakich problemów prosimy o kontakt z kapłanami.

7

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. Dotychczas bardzo mało uczestniczyło
w majówkach dzieci i młodzieży. Prosimy rodziców o przypomnienie im i zachęcenie swoich dzieci do udziału w tym nabożeństwie. W naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. W sobotę nie będzie adoracji o 17.00.

8

Spotkania:

 • wtorek i czwartek o godz. 19.00 – próby chóru;
 • piątek o godz. 18.30 – KSM Junior; 19.00 – KSM.

9

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: majowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny”
z bardzo ciekawymi artykułami np.: jak wiara religijna wpływa na nasze zdrowie ; jest też dodatek historyczny
z równie ciekawymi artykułami – dostępne w sklepiku; „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

10

Dziękujemy za 8 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Dziękujemy również rodzicom i dzieciom I komunijnym za dar ołtarza – 1000 zł oraz za ofiary na cele misyjne 1400 zł.

11

Ogłoszenia społeczne:

 •  Dyrekcja Diecezjalnego Studium Organistowskiego w Tarnowie zaprasza
  w swoje progi wszystkich chętnych, którzy kochają i chcą tworzyć muzykę sakralną i grać na organach. Szczegółowe informacje o rekrutacji i kształceniu w Diecezjalnym Studium Organistowskim w Tarnowie znajdują się na stronach internetowych.
 •  Wójt Gminy Chełmiec Stanisław Kuzak zaprasza na spotkanie z ekspertami ZUS, Policji oraz NFZ, które odbędzie się 22 maja 2024 r. o godzinie 10:00 w Astro Centrum w Chełmcu. Spotkanie będzie dotyczyć, bezpieczeństwa seniorów i płatności oraz profilaktyki zdrowotnej, refundacji wyrobów medycznych oraz leczenia sanatoryjnego szczegóły na plakacie.
 •  Sołtys Marcinkowic informuje, że w dniu 24 maja 2024r. o godzinie 15.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie z przedstawicielami gazowni dla sołectwa Marcinkowice – zapraszamy zainteresowanych.

KOMUNIKAT BISKUPA TARNOWSKIEGO DOTYCZĄCY PIELGRZYMEK DO TUCHOWA I NA JASNĄ GÓRĘ

 

Drodzy Diecezjanie!

Jesteśmy pielgrzymami zmierzającymi do domu Ojca. Z jednej strony stąpamy twardo po ziemi, ale nie możemy również zapomnieć, że nasza ziemska wędrówka ma konkretny cel, którym jest niebo. Przypominają nam o tym różnego rodzaju pielgrzymki, które w naszej diecezji tak licznie podejmujemy. Zbliżające się wakacje są doskonałą okazją, by wybrać się w tę drogę, na którą serdecznie Was zapraszam.

W dniach od 29 do 30 czerwca do Tuchowa wyruszy pielgrzymka w intencji młodzieży oraz powołań kapłańskich i zakonnych. Pielgrzymi wyjdą w sobotę rano z Piątkowej koło Nowego Sącza i z Brzeska, aby spotkać się w niedzielę u Matki Bożej Tuchowskiej. Dwudniowy format tej pielgrzymki może zachęcić zwłaszcza tych, którzy chcieliby doświadczyć pielgrzymiego ducha, ale nie dysponują dużą ilością wolnego czasu.

Wzorem ubiegłego roku na Jasną Górę wyruszy także Rowerowa Pielgrzymka Tarnowska, która odbędzie się w dniach od 18 do 21 lipca. Pierwszego dnia pielgrzymi wyjadą w 12 grupach
z różnych miejsc diecezji, aby wieczorem spotkać się w Zabawie i stamtąd pielgrzymować dalej wspólnie. Trasa tej pielgrzymki rozłożona jest na cztery dni, aby dać więcej czasu na modlitwę i budowanie wspólnoty oraz umożliwić udział w niej także osobom mniej zaawansowanym wyczynowo.

Ukoronowaniem naszego pielgrzymowania będzie tradycyjnie Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 17 do 25 sierpnia. W tym roku wyruszymy pod hasłem: „Żyję w Kościele”. Chcemy bowiem odkrywać, że to przede wszystkim sam Chrystus żyje w Kościele i zaprasza nas, abyśmy złączyli z Nim nasze życie właśnie w tej wspólnocie. Te dziewięć dni pielgrzymowania to niemałe wyzwanie, ale – jak podkreślają doświadczeni pielgrzymi – jest to niezapomniane doświadczenie duchowe.

Drodzy Diecezjanie!

Serdecznie zapraszam wszystkich do wyruszenia na pielgrzymi szlak. W sposób szczególny zapraszam do tego młodzież i całe rodziny. Wszelkie informacje dotyczące tych pielgrzymek będzie można znaleźć na plakatach i w mediach społecznościowych. Niech Maryja, która oczekuje na swoje dzieci w Tuchowskim i Jasnogórskim Sanktuarium, wyprasza Wam obfitość Bożych łask.

    † Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

 • 237
 • 217 224
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved