V Niedziela Wielkanocna

07.05.2023 r.

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii Św. dzieci klas III. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do przeżywania tej uroczystości w ramach Białego Tygodnia. Dlatego prosimy, aby dzieci przychodziły w strojach pierwszokomunijnych na nabożeństwo majowe, a potem pozostały na Mszę Św. i przystąpiły do Komunii Św.

Natomiast w przyszłą niedzielę będziemy świętować 1. rocznicę Komunii Św. dzieci klas IV. Uroczysta Msza Św. będzie sprawowana o godz. 11.30. Dzieci oraz członków rodzin prosimy o przystąpienie do spowiedzi w ciągu tygodnia, w czasie Mszy Św. lub nabożeństw majowych.

W przyszłą niedzielę po Prymarii – zmiana tajemnic różańcowych. Również w przyszłą niedzielę kazania na Mszach Św. wygłosi O. Misjonarz z Kazachstanu. Przed kościołem będzie zbiórka do puszek na pomoc w pracy misyjnej w Kazachstanie.

W tygodniu wspominamy w poniedziałek uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika. W sobotę wspomnienie NMP z Fatimy.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych w kościele, szczególnie dzieci, młodzież. Jesteśmy parafią maryjną, a dotychczas nasza obecność na nabożeństwach majowych była wyjątkowo skromna. Matkę Bożą należy czcić nie tylko wtedy, jak potrzebujemy jej cudów, pomocy i wstawiennictwa w różnych naszych problemach ale również wtedy, gdy nam się nam w miarę dobrze wiedzie.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego. Dziękujemy również kilku naszym parafianom, którzy uporządkowali poddasza kościoła i domu parafialnego przed zbliżającą się kanoniczną wizytacją biskupią.

• wtorek i czwartek o godz. 19.15 – próby chóru;
  • środa o godz. 17.00 – DSM;
  • środa po Mszy Św. wieczorowej – spotkanie dzieci klas IV i rodziców przed uroczystością rocznicową I Komunii Św.,
  • piątek – 19.00 KSM;

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy majowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Poprzednia IV Niedziela Wielkanocna