V Niedziela Wielkanocna

28.04.2024 r.

1

Dzisiaj jest dzień modlitwy za kierowców.

2

W tym tygodniu wspominamy:

  • poniedziałek – św. Katarzynę ze Sieny – patronkę Europy; jest to również Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II wojny światowej.
  • środa – św. Józefa, rzemieślnika.
  • w czwartek przypada Dzień Flagi RP, pamiętajmy, aby przystroić nasze domy flagami narodowymi.
  • sobota – św. Floriana – święto patronalne strażaków.

3

W piątek 3 maja obchodzimy uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00 i 16.00. Postarajmy się przeżyć ten dzień, jak dzień świąteczny i nie wykonywać niepotrzebnych prac.

4

W tym tygodniu przypada również:

  •  I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów, o powołania kapłańskie i zakonne.
  • I piątek miesiąca; do spowiedzi świętej przed I piątkiem prosimy przystąpić w ciągu tygodnia przed i w trakcie nabożeństw. Odwiedziny chorych z racji uroczystości NMP Królowej Polski będą w czwartek od 8.30 – prosimy o zgłoszenie chorych w zakrystii.

5

W I sobotę m-ca maja rozpoczynamy nabożeństwa fatimskie. W naszym kościele Msza św. z procesją fatimską o godz. 18.00. Rozpoczniemy nabożeństwem majowym o 17.30. Prosimy o liczne przybycie na nabożeństwo fatimskie. Zapraszamy dzieci, młodzież i całe rodziny. Żyjemy w bardzo niespokojnych czasach a Matka Boża Fatimska prosiła o modlitwę i pokutę w intencji całego świata. Zróbmy co w naszej mocy, aby uratować pokój na świecie i obronić się przed zalewającym nas złem.

6

W środę rozpoczynamy nabożeństwa majowe. Zachęcamy wszystkich do udziału w tych nabożeństwach. W naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00.

7

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00. Z racji nabożeństw majowych, w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu będzie tylko przed Mszą św., od 17.00.

8

W przyszłą niedzielę o godz. 11.00  w naszej parafii odbędzie się uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. W niedzielę dzieci pierwszokomunijne gromadzą się na placu kościelnym o godz. 10.45, skąd uroczyście wprowadzimy je do kościoła. W sobotę od godz. 9.00 spowiedź dzieci mających przystąpić do I Komunii św. Zapraszamy także najbliższą rodzinę każdego dziecka do przystąpienia do sakramentu pokuty. Dziękujemy rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za posprzątanie kościoła i placu wokół kościoła.

9

Dziękujemy rodzinom z rejonów Jurczakówka cz. I i cz. II; Granica cz. I i cz. II,  za złożone ofiary na sprzątanie kościoła. W maju o tę przysługę prosimy rodziny z osiedla Rdziostów Centrum.

10

Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne przekazane tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy młodzieży, która przyjęła w ubiegły poniedziałek sakrament bierzmowania i rodzicom za dar ołtarza – 1300 zł.

11

Spotkania:

  •   wtorek o 19.00 – próba chóru;

12

Ogłoszenie społeczne:

Stowarzyszenie Sursum Corda realizuje program Poczta Obiadowa. Z programu mogą skorzystać osoby w wieku 60+, które ze względu na ograniczenia związane z wiekiem mają trudności z przygotowaniem ciepłych posiłków. Zapraszamy seniorów pozbawionych pomocy ze strony rodziny, którzy nie są w stanie finansowo zapewnić sobie pełnowartościowych posiłków z uwagi na wysokie koszty życia w stosunku do swojego dochodu poniżej 2400 zł netto na osobę. Senior może zgłosić się sam lub ktokolwiek inny może zgłosić osobę potrzebującą pomocy (po uzyskaniu zgody Seniora). Wystarczy wypełnić krótki formularz na stronie internetowej: sc.org.pl/pocztaobiadowa lub zadzwonić do stowarzyszenia Sursum Corda (tel. 18 4411 994). Szczegóły na plakacie przed kościołem oraz na ulotkach pod chórem.

13

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: najnowszy numer „Nasza Wiara”, „Gość Niedzielny” – a w nim obszerny artykuł ze zdjęciami na temat peregrynacji relikwii i obrazu św. Małgorzaty Marii Alacoque w naszej parafii – dostępny w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia.

Poprzednia IV Niedziela Wielkanocna

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 942
Witamy Online: 1 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved