V Niedziela Wielkiego Postu

26.03.2023 r.

1

Od dzisiejszej niedzieli tradycyjnie zasłaniamy w kościele krzyże na czas ostatnich dwóch tygodni Wielkiego Postu. Krzyże pozostają zasłonięte, aż do liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

2

Za tydzień przypada Niedziela Palmowa, czyli Niedziela Męki Pańskiej, która rozpoczyna czas Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy św. Natomiast uroczysta procesja z palmami o godz. 11.30

3

W przyszłą niedzielę 02.04. będziemy obchodzić kolejną rocznicę odejścia do domu Ojca naszego Wielkiego Rodaka św.  Jana Pawła II. W obliczu bezpardonowych i kłamliwych ataków na Ojca św. pragniemy również okazać naszą wolę obrony tego Wielkiego Świętego  dlatego o 21.00 zapraszamy do licznego udziału w Apelu Jasnogórskim. Przez całą niedzielę będzie wystawiona Księga Pamiątkowa, do której będzie można się wpisać wyrażając swoją wdzięczność św. Janowi Pawłowi II.

4

W związku ze zmianą czasu na letni, od poniedziałku Msze Św. wieczorowe będą sprawowane o godz. 18.00.

5

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek adoracja od godz. 18.30 do 20.00.

6

W niedzielę Droga Krzyżowa o godz.15.15, Gorzkie Żale o godz. 16.00. W przyszłą niedzielę Drogę Krzyżową poprowadzi Orkiestra Parafialna.

7

W piątek zostanie odprawiona XXXII Droga Krzyżowa w terenie, przygotowana przez KSM. W tym roku rozpoczynamy Mszą Św. o godz. 17.00 w Kaplicy Dworskiej. Nie będzie nabożeństwa Drogi Krzyżowej i  Mszy Św. w kościele parafialnym.

8

W przyszłą niedzielę oraz środę po Niedzieli Palmowej (05.04) o godz. 19:00, KSM oraz młodzież naszej parafii zaprasza na Misterium Męki Pańskiej w Sali Widowiskowej Domu Parafialnego.

9

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane w sposób tradycyjny lub przelewem internetowym z ubiegłego tygodnia. Dziękujemy również za ofiary złożone dzisiaj na budujący się kościół w Czarnym Potoku. Bóg zapłać.

10

Dzisiaj KGW Marcinkowice i KGW Rdziostów rozprowadza przed kościołem tradycyjne palmy wielkanocne.

11

Przypominamy i prosimy wszystkich chętnych o przygotowanie palm na parafialny konkurs palm. Prosimy także, ludzi dobrej woli o pomoc w ufundowaniu nagród dla twórców najładniejszych palm.

12

Zapraszamy chętnych mężczyzn i młodzieńców do włączenia się w działalność Straży Honorowej, która prezentuje się przy różnych uroczystościach kościelnych, m.in. pełni straż przy Grobie Pana Jezusa.

13

W sobotę na godz. 9.00 zapraszamy wszystkich chętnych parafian i prosimy o pomoc w posprzątaniu placu wokół kościoła.

14

Spotkania: *w poniedziałek 18.30 – LSO; *we środę – 17.00 – DSM

15

Ogłoszenie społeczne *Firma projektowa sieci gazowej 3, etap B zaprasza mieszkańców przysiółków Droga Graniczna – Rdziostów, Marcinkowice – prawa i lewa strona, Droga Kalwaryjska w całości, Stawiska, Dąbrówki, Drzykowa na spotkanie akceptacyjne projektów. Spotkanie odbędzie się w Szkole Podstawowej w dniu 28.03.2023r. od godz. 15.00 – 19.00 z udziałem projektantów.

16

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, a w nim artykuł: Dlaczego otruto ks. Blachnickiego? Jest również bardzo ciekawy dodatek: Gość EXTRA zawierający wiele informacji o relikwiach Krzyża i Korony Cierniowej, Całunie Turyńskim  i Chuście z Manoppello w cenie 14 zł.,
dostępne w sklepiku, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia <strong>IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)</strong>

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 942
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved