V Niedziela Zwykła

W przyszłą niedzielę po prymarii zmiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu wspominamy:

• w poniedziałek – św. Agatę dziewicę i męczennicę – błog. chleba, wody i soli;
  • we wtorek św. Pawła Miki i Towarzyszy; jest to również 8. rocznica święceń biskupich bp. Leszka Leszkiewicza;
  • w sobotę – św. Scholastykę.

W niedzielę przypada Światowy Dzień Chorego. Dlatego w sobotę 10.02. 2024r. o godz. 15.00
w naszym kościele odbędzie się  Msza św. z udziałem chorych, na której chętni będą mogli przyjąć sakrament namaszczenia chorych. Postarajmy się umożliwić chorym i osobom starszym
z rodziny i sąsiedztwa udział w tej Eucharystii.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartek po Mszy św. wieczornej do godziny 20.00.

W przyszłą niedzielę rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne. Po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, o 15.30 – nieszpory o Najświętszym Sakramencie, o 16.00 zakończenie adoracji i Msza św. Program adoracji na następne dni będzie podany w przyszłą niedzielę.

Dziękujemy panu kościelnemu i wszystkim, którzy zajęli się rozbiórką szopki i choinek oraz posprzątaniem kościoła.

Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie
z ubiegłego tygodnia.

Rodzina chorego Marcelka Urbańskiego, składa serdeczne podziękowania za ofiary złożone
w ubiegłą niedzielę na leczenie dziecka. Bóg zapłać.

W przyszłą niedzielę składkę przeznaczamy na cele remontowo – budowlane przy parafii.

Spotkania w tym tygodniu:

• wtorek i czwartek o godz. 19:00 – chór;
  • sobota o 9:45 –aspiranci,
    o 10:15 – ministranci i lektorzy.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest już dostępny nowy nr „Naszej Wiary” w cenie 10 zł.; „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Ogłoszenia społeczne:

• Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego
    w Marcinkowicach ogłasza rekrutację na rok szkolny 2024/2025 do oddziału przedszkolnego i do klasy I. Wnioski o przyjęcie do szkoły lub oddziału przedszkolnego można składać w dniach od 05 lutego do 1 marca 2024r. w sekretariacie szkoły, codziennie w godzinach od 7.00 do 15.00. Stosowne druki można pobrać w sekretariacie szkoły lub w oddziale przedszkolnym i ze strony internetowej szkoły.
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Stanisława i Jana Potoczków w Rdziostowie informuje, że rozpoczęto zapisy dzieci na rok szkolny 2024/2025 do oddziału przedszkolnego i klasy I. Rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klasy I trwa od 5 lutego do 1 marca 2024r. Stosowne druki można pobrać w sekretariacie szkoły i strony internetowej szkoły. Szczegółowe informacje można uzyskać w sekretariacie – nr telefonu: 18 548 0 470  lub ze strony internetowej
    i szkolnego Facebooka.
  •  Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Władysława Broniewskiego w Klęczanach ogłasza harmonogram zapisów do oddziału przedszkolnego oraz klasy I na rok szkolny 2024/2025. Zakres rekrutacji: od 5 lutego 2024r. – 1 marca 2024r. złożenie wniosku o przyjęcie do oddziału przedszkolnego lub klasy 1 szkoły podstawowej. Szczegóły oraz dokumenty: deklaracje i wnioski do pobrania na szkolnej stronie www.

*Lecznica Weterynaryjna informuje, że 10 lutego 2024 roku odbędzie się szczepienie psów p/wściekliźnie w/g następującego harmonogramu:

•  Marcinkowice:  pod Kościołem – g.10.00; k/P Kusionów  – g. 10.30; na Kolonii – g. 10.45; k/P Tyrklów – g.11.00;
  •  Wola Marcinkowicka: Kąty – g.11.30; k/Sołtysa – g.12.00; k/stawu – 12.30;
  •  Rdziostów: k/sklepu – 13.00; Wierzchowiny – g.13.15; Łęg – g. 13.30.

Prośba Caritas Diecezji Tarnowskiej.

W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania w tym roku 1,5% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie w tym roku 1,5% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Przypominamy, że ci którzy w latach ubiegłych zadeklarowali już przekazanie 1,5% podatku na Caritas nie muszą nic zmieniać w swoich zeznaniach podatkowych. Ci którzy tego nie uczynili mogą to zrobić w pisując w odpowiednim Picie nazwę Caritas Diecezji Tarnowskiej oraz  numer KRS. Na stronie internetowej Caritas naszej diecezji znajduje się nadal bezpłatny program do wypełniania zeznań podatkowych. Zachęcamy gorąco do skorzystania z niego oraz wsparcia w ten sposób dzieł miłosierdzia prowadzonych przez naszą diecezjalną Caritas.

Poprzednia IV Niedziela Zwykła