VI Niedziela Wielkanocna

14.05.2023 r.

W dzisiejszą niedzielę przeżywamy 1. Rocznicę Komunii Św. dzieci klas IV. Również dzisiaj kazania na Mszach Św. głosi o. Redemptorysta – misjonarz w Kazachstanie. Przed kościołem zbierane są ofiary na pomoc misjonarzom w Kazachstanie.

W tym tygodniu wspominamy: we wtorek – św. Andrzeja Bobolę – patrona Polski – to dzień imienin ks. bpa Andrzeja Jeża – Biskupa Tarnowskiego, pamiętamy w modlitwie o pasterzu Naszej Diecezji; w czwartek – św. Stanisława Papczyńskiego, kapłana.

W przyszłą niedzielę przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W tym dniu zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę Św. o 11:30.

W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego – przed Uroczystością Zesłania Ducha Św.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Z wielką radością informujemy, że w sobotę 20 maja o godz. 10.00 w kościele pw. Św. Marcina bpa w Czarnym Potoku, nasz rodak kleryk Mateusz Wójsik przyjmie święcenia diakonatu. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.

Dziękujemy za ofiarę jako dar ołtarza rodzicom i dzieciom I komunijnym, dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie.

Przypominamy i prosimy rodziny z osiedla Rdziostów Centrum o pomoc finansową w utrzymaniu porządku w naszym kościele.

*w poniedziałek LSO – zapraszamy wszystkich chłopców, zwłaszcza z klas 3, którzy chcieliby dołączyć do grona ministrantów i podjąć zaszczytną służbę przy ołtarzu,

*we wtorek i czwartek o 19.15 całościowe próby chóru,

*w piątek o godz. 19.00 KSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: majowy numer „Naszej Wiary” i  dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Poprzednia V Niedziela Wielkanocna