VI Niedziela Wielkanocna

W dzisiejszą niedzielę w naszej parafii przeżywamy uroczystość I Komunii św. dzieci klas III. Dzieci pierwszokomunijne zapraszamy do przeżywania tej uroczystości w ramach Białego Tygodnia. Dlatego prosimy, aby dzieci przychodziły w strojach pierwszokomunijnych na nabożeństwo majowe, a potem pozostały na Mszę św. i przystąpiły do Komunii św.

W przyszłą niedzielę będziemy świętować 1. rocznicę Komunii św. dzieci klas IV. Uroczysta Msza św. będzie sprawowana o godz. 11.00. Dzieci wraz z rodziną prosimy o przystąpienie do spowiedzi w ciągu tygodnia, w czasie Mszy św. lub nabożeństw majowych. We wtorek odbędzie się spotkanie w kościele po wieczornej Mszy świętej, na które zapraszamy dzieci z klasy IV wraz z rodzicami.

W przyszłą niedzielę uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa – po prymarii  zmiana tajemnic różańcowych.

W tygodniu wspominamy:

• poniedziałek – święto św. Filipa i Jakuba, Apostołów;
  • środa – uroczystość św. Stanisława bpa i męcz. – głównego patrona Polski i Diecezji Tarnowskiej.

W poniedziałek, wtorek i środę przypadają tzw. dni krzyżowe, w tych dniach szczególnie modlimy się o dobre urodzaje i za kraje głodujące.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych. W naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy o godz. 17.30, a w niedziele o godz. 16.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwach majowych w kościele, szczególnie dzieci i młodzież.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Z wielką radością informujemy, że nasz diakon Mateusz Wójsik, w dniu 25 maja, przyjmie święcenia kapłańskie. Otoczmy go naszymi modlitwami i polecajmy go dobremu Bogu, przez wstawiennictwo naszej Niepokalanej, prosząc dla niego o potrzebne łaski na drodze jego kapłańskiego posługiwania. Po święceniach ks. Mateusz odprawi w naszym kościele swoją Mszę św. prymicyjną w niedzielę 26.05., o godz. 11.00. W związku z tymi uroczystościami bardzo prosimy parafian, Radę Duszpasterską, wszystkie działające grupy w parafii o pomoc przy organizacji tej uroczystości. Wszystkich mieszkających przy drodze przejazdu nowo wyświęconego kapłana prosimy o przystrojenie domów i pomoc przy strojeniu drogi przejazdu. Prosimy wszystkich chętnych, którzy chcą na rowerach, bądź na skuterach towarzyszyć prymicjantowi w drodze od granicy parafii (tj. Rdziostów obok szkoły) do kościoła o zgłaszanie swego udziału w zakrystii. Koordynatorem przygotowań jest P. Tadeusz Lis – przewodniczący Rady Parafialnej.

Dziękujemy za 9 ofiar indywidualnych przekazanych w sposób tradycyjny lub internetowo.

•  wtorek i czwartek o godz. 19.00 – próba chóru;
  • piątek o godz. 19.00- KSM;
  • sobota o godz. 10.00 – LSO; o godz. 11.00 DSM.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: majowy numer „Naszej Wiary”
i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Komunikat Biskupa Tarnowskiego

Drodzy Diecezjanie!

Ojciec Święty Franciszek mianował biskupem sosnowieckim biskupa Artura Ważnego, dotychczasowego biskupa pomocniczego diecezji tarnowskiej. Wyrażamy głęboką radość z tego faktu i składamy biskupowi Arturowi serdeczne gratulacje. Gorąco proszę Was, drodzy Diecezjanie, o modlitwę w Jego intencji, aby mógł jak najowocniej służyć Kościołowi i podejmować z apostolską gorliwością stojące przed nim nowe obowiązki i wyzwania, trafnie odczytując współczesne znaki czasu. Proszę o szczególną modlitwę w intencji biskupa Artura w dniu jego ingresu do katedry w Sosnowcu, który będzie miał miejsce w sobotę 22 czerwca br.

Niech Jezus Chrystus, Dobry Pasterz, obficie błogosławi biskupowi Arturowi na drogę pełnienia nowych obowiązków, zaś orędownictwo Bożej Rodzicielki oraz świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej, niech wyjednuje potrzebne łaski.

† Andrzej Jeż

Tarnów, 29 kwietnia 2024 r.

Poprzednia V Niedziela Wielkanocna