VI Niedziela Zwykła

1

Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem. Tradycyjnie nabożeństwo trwa 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę rozpocznie się po Mszy św. o 11.00. Zachęcamy wszystkich parafian, aby tak zaplanować swój czas, by znaleźć chwilę, na osobistą adorację Pana Jezusa.

2

Program nabożeństwa 40 – godzinnego:

Niedziela:

 • godz. 12.00 – Wystawienie Najświętszego Sakramentu
 • godz. 15.30 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie
 • godz. 16.00 – Depozycja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta

Poniedziałek:

 • godz. 6.30 – Msza Święta i wystawienie Najświętszego Sakramentu
 • godz. 9.00 – Adoracja dla mężczyzn
 • godz. 15.30 – Adoracja dla uczniów ze SP z Rdziostowa i Marcinkowic
 • godz. 16.00 – Adoracja dla wszystkich prowadzona przez Akcję Katolicką
 • godz. 16.30 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie
 • godz. 17.00 – Depozycja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta

Wtorek:

 • godz. 6.30 – Msza Święta i Wystawienie Najświętszego Sakramentu
 • godz. 9.00 – Adoracja dla kobiet
 • godz. 15.30 – Adoracja dla kl. VII i VIII SP z Rdziostowa i Marcinkowic, młodzieży starszej i KSM
 • godz.16.00 – Adoracja dla wszystkich prowadzona przez Caritas
 • godz. 16.30 – Nieszpory o Najświętszym Sakramencie
 • * godz. 17.00 – Depozycja Najświętszego Sakramentu i Msza Święta

W godzinach, których do adoracji nie wyznaczono żadnych grup, ma ona charakter prywatny. Zapraszamy wszystkich parafian do udziału w nabożeństwie i prywatnej adoracji Najświętszego Sakramentu.

3

W środę przypada Popielec, który rozpoczyna okres Wielkiego Postu. Porządek Mszy św. o godz. 6.30, 10.00 i 17.00. Na wszystkich Mszach św. obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych wszystkie osoby od 14 lat do końca życia. Natomiast osoby w wieku od 18 do 60 roku życia mają obowiązek pod grzechem ciężkim zachować tzw. post ścisły, tj. trzy posiłki w tym tylko jeden posiłek do sytości.

4

W Środę Popielcową ofiarami na tacę wspieramy tradycyjnie Caritas. W tym roku wobec cierpienia Ukrainy, którą już od ponad dwóch lat wyniszcza eskalacja wojny , zebrane ofiary zostaną przeznaczone także na pomoc  humanitarną w tych rejonach Ukrainy, które najbardziej ucierpiały z powodu wojny, oraz na wsparcie uchodźców w Polsce, znajdujących się w najtrudniejszej sytuacji.

5

W piątek o 16.10 – Koronka do Bożego Miłosierdzia, o godz. 16.30 – Droga Krzyżowa, następnie Msza św. O godz. 20.00 – Droga Krzyżowa – prowadzona przez młodzież.

6

W niedzielę Droga Krzyżowa o godz. 15.15 – poprowadzą ministranci i lektorzy, o godz. 16.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, które w tym roku wygłosi ks. Piotr Cichoń – wikariusz z Chomranic, bezpośrednio po nabożeństwie Msza św.

7

Spotkanie aspirantów w sobotę o 10.00.

8

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych przekazanych w sposób tradycyjny lub przelewem bankowym. Dziękujemy również za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowo – budowlane przy parafii.

9

Składka z nadchodzącej niedzieli jest przeznaczona na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

10

Kurs przedmałżeński w PARAFII ŚW. MAŁGORZATY W NOWYM SĄCZU odbędzie się w terminie od 11.03 – 16.03.2024 r. SPOTKANIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ W SALI PRZEMIENIENIA – UL. DUCHA ŚWIĘTEGO 2. Zapisy na pierwszym spotkaniu 11 marca 2024 r. o godz. 18.00.

11

Ogłoszenia społeczne:

LKS Zamczysko Marcinkowice ogłasza nabór do akademii piłkarskiej, więcej informacji na stronie internetowej klubu i na plakacie w gablocie.

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: „Nasza Wiara”, „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

13

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. + Elżbieta Rusnarczyk. Wieczne odpoczywanie…

KOMUNIKAT TARNOWSKICH POLICJANTÓW

Szanowni Państwo

Na terenie Tarnowa i regionu tarnowskiego z początkiem roku 2024 wzrosła liczba oszustw pod różnymi „legendami”. Tarnowscy policjanci z niepokojem obserwują wzrost liczby tych przestępstw, których ofiarami padają ludzie starsi, a za swoje szczere intencje płacą utratą dorobku swojego życia. Tylko w tym roku seniorzy już stracili niemalże jeden milion złotych. Ostatnie przypadki pokazują, że oszuści potrafią wybudzić osoby ze snu i żądać wydania pieniędzy, opowiadając niestworzone historie łamanym, płaczącym głosem, który ma wzbudzić litość.

Przypominamy, że oszuści „pracują” na „starych” książkach telefonicznych, które właśnie dostały „nowe życie”. Jeśli zadzwoni telefon z informacją, w której ktoś żąda pieniędzy po prostu odłóż słuchawkę.

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli i błogosławionego tygodnia, a także owocnego czasu Wielkiego Postu.

Poprzednia V Niedziela Zwykła 

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

 • 237
 • 217 224
Witamy Online: 2 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved