VII niedziela wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie

21.05.2023 r.

Wczoraj w Sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku nasz rodak, kleryk Mateusz Wójsik przyjął święcenia diakonatu. Diakonowi Mateuszowi gratulujemy i składamy najlepsze życzenia, polecamy Go opiece Naszej Niepokalanej Matce.

W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w tradycji Zielone Świątki. Przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego w trakcie nabożeństwa majowego jest odprawiana nowenna do Ducha Świętego. Zapraszamy na te nabożeństwa zwłaszcza młodzież z klas 8, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

W tym tygodniu wspominamy: w środę – NMP Wspomożycielki Wiernych; piątek – św. Filipa Neri, kapłana.

Zachęcamy do udziału w nabożeństwach majowych (w naszym kościele nabożeństwo majowe sprawujemy o godz. 17.30, a w niedzielę o godz. 16.00) i na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00.

Dziękujemy za 6 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie.

• Spotkania:

*w poniedziałek po Mszy Św. wieczornej – LSO;

*we wtorek i w czwartek o godz. 19.15 całościowe próby chóru;

*w środę o 17:00 – DSM;

*w piątek o godz. 19.00 KSM.

W tym tygodniu, przed nabożeństwem majowym różaniec będzie odmawiać Róża św. Maksymiliana Marii Kolbego z Rdziostowa.

Egzamin dla klas VII przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w domu parafialnym w środę po Mszy Św. wieczornej. Prosimy wszystkich kandydatów o przyjście w stroju galowym z przynajmniej jednym rodzicem.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: majowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła +Teresa Jaros – Ligaszewska. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: „Dobry Jezu, a nasz Panie…”

Poprzednia VI Niedziela Wielkanocna