VII niedziela wielkanocna

Wniebowstąpienie Pańskie

29.05.2022r.

"Pan wśród radości wstępuje do nieba. Wszystkie narody, klaskajcie w dłonie, radosnym głosem wykrzykujcie Bogu, bo Pan Najwyższy i straszliwy, jest wielkim Królem nad całą ziemią."

Dzisiaj przypada niedziela synodalna. Pamiętajmy o modlitwie w intencji V Synodu.

Od przyszłej niedzieli 05.06.2022r. w naszej parafii rozpoczniemy Misje parafialne, które zakończą się
w niedzielę 12.06.2022r. Misje poprowadzą Ojcowie Redemptoryści. Pamiętajmy, że jest to szczególny
czas łaski dla naszej wspólnoty i postarajmy się tak zaplanować nasze zajęcia, aby wziąć udział w tych świętych dniach i nie zmarnować szansy, którą daje nam Pan Jezus. Szczegółowy program umieszczony jest na kartkach i będzie wywieszony na plakatach i umieszczony w internecie.
W przyszłą niedzielę będziemy także przeżywać Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, w tradycji Zielone Świątki.

We wtorek o godz. 16.00 ks. Bp Artur Ważny udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży. Prosimy, aby kandydaci i świadkowie zebrali się o godz. 15.30. Z tej racji nie będzie Mszy o godz. 18.00, natomiast nabożeństwo majowe odprawimy o godz. 15.30. Przypominamy również, że możliwość spowiedzi
dla kandydatów i ich rodzin będzie w poniedziałek od godz. 17.00. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do duchowego rozwoju kandydatów: rodzicom, animatorom grup oraz tym, którzy podjęli się duchowej adopcji kandydatów do bierzmowania wspierając ich swoją modlitwę.

W środę 01.06.2022r. w Domu Parafialnym odbędzie się egzamin dla uczniów kl. 7 z Marcinkowic i Rdziostowa,  przygotowujących się do s. bierzmowania. Grupa I o godz. 15.30, grupa II o godz. 16.30.

W środę zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. wieczorną o godz. 18.00 do Kaplicy Dworskiej.
Z tej racji nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym. W tym dniu rozpoczynają się nabożeństwa czerwcowe, które w dni powszednie będziemy sprawować o godz. 17.45, a w niedzielę o godz. 16.00. Nabożeństwa czerwcowe przy kapliczce na Kolonii będą codziennie o 19.00, a w soboty i niedziele o 18.30.

W tym tygodniu przypada również: *I czwartek miesiąca – w tym dniu modlimy się za kapłanów,
o powołania kapłańskie i zakonne. *I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa
za wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. Spowiedź w piątek od godz. 17.00. W tym dniu nie  będzie odwiedzin chorych, ponieważ w czasie misji parafialnych misjonarze udadzą się z odwiedzinami 09.06.2022r. w czwartek.

W I sobotę zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z procesją o godz. 18.00.

Dziękujemy za 4 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać.

Dziękujemy mieszkańcom Rdziostowa Centrum za złożone ofiary na sprzątanie kościoła w miesiącu maju.
W czerwcu o tę przysługę prosimy mieszkańców z rejonów Potoczkówka, Domy nad Kościołem od p. Olszaków
i Domy od p. Smajdorów do Peciaków.

• we wtorek o 19.30 i w czwartek o godz. 19.00 całościowe próby chóru,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka, o godz. 19.00 KSM.

Ogłoszenie społeczne:

• 30.05.2022r. o godz. 16.00 na parkingu przy kościele Mobilne Centrum Diagnostyki przeprowadza badania pod kątem osteoporozy kości, wydajności płuc i oskrzeli oraz saturacji krwi. Badania zalecane po przejściu covid-19. Szczegóły na ulotkach i w gablocie.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: majowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne
w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia VI Niedziela Wielkanocna