VII Niedziela Zwykła

20.02.2022r.

"Pan jest łaskawy, pełen miłosierdzia, Błogosław duszo moja Pana, i wszystko co jest we mnie, święte imię Jego. Błogosław duszo moja, Pana i nie zapominaj o wszystkich Jego dobrodziejstwach."

W naszej wspólnocie witamy serdecznie O. Witolda Barana, który wygłosił dziś kazania wprowadzające
nas do czerwcowych misji parafialnych.

W przyszłą niedzielę na Mszę św. o 11.30 zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii. Również w przyszłą niedzielę rozpoczniemy nabożeństwo czterdziestogodzinne przed Wielkim Postem i jest to także Niedziela Synodalna. Tradycyjnie nabożeństwo to trwa 3 dni: niedziela, poniedziałek i wtorek. Adoracja Najświętszego Sakramentu w niedzielę rozpocznie się po Mszy św. o 11.30. Porządek nabożeństwa w następnych dniach będzie podany w przyszłą niedzielę. Zachęcamy wszystkich parafian, aby tak zaplanować swój czas, by znaleźć   chwilę czasu, w tych dniach, na osobistą adorację Pana Jezusa.

W tygodniu wspominamy: we wtorek święto Katedry św. Piotra Apostoła, w środę św. Polikarpa.

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, natomiast w czwartki
od godz. 17.30 do godz. 20.00.

Dziękujemy panom: Waldemarowi, Zbigniewowi Kuźmom, Tadeuszowi Lisowi, Wiesławowi Wilczakowi, Jackowi Popiołowi za pomoc w uporządkowaniu terenu przy kościele i plebanii z połamanych podczas ostatniej wichury drzew.

Przypominamy, że w miesiącu lutym odpowiedzialnymi za troskę materialną o nasz kościół są mieszkańcy
z rejonów Łazy, Równica, Zasmolnicze oraz Bloku C i D i nadal prosimy o tę pomoc.

• we wtorek o godz. 19.30 i czwartek o godz. 19.00 całościowe próby chóru,
  • w środę o godz. 16.00 DSM, oraz po Mszy św. wieczorowej – Parafialny Zespół Synodalny,
  • w piątek o godz. 16.00 scholka, a o godz. 19.00 KSM.

Przy kościele trwa zbiórka do puszek dla pogorzelców.

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lutowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne
w sklepiku, „Niedziela”, dwumiesięcznik „Głos Ojca Pio” a dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności Maria Wrońska z Marcinkowic, której pogrzeb odbył się w sobotę oraz Maria Chmielowska z Marcinkowic, której pogrzeb odbędzie się we wtorek, godzina będzie podana. Zmarłe zawierzmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli

Poprzednia VI Niedziela Zwykła