X Niedziela Zwykła

Odpust ku czci Niepokalanego Serca NMP

09.06.2024 r.

1

Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Z racji uroczystości odpustowej możemy uzyskać odpust zupełny lub cząstkowy czyli zupełne lub częściowe darowanie kar za grzechy. Warunki uzyskania odpustu wypisane są u wejścia do kościoła. Wszystkim naszym miłym gościom i pielgrzymom, życzymy wielu łask Bożych za pośrednictwem Niepokalanego Serca NMP. Przypominamy, że porządek Mszy św. jest następujący: 7.00; 9.00; 11.00 – suma odpustowa; 16.00; Sumie odpustowej będzie przewodniczył ks. dziekan Krzysztof Prokop.

2

Dzisiaj, przed kościołem wolontariusze Caritas rozprowadzają odpustowe serca z wizerunkiem naszej Patronki. Możemy je ofiarować osobom starszym i chorym lub tym, którzy nie mogli uczestniczyć w odpuście – ofiara 8 zł.

3

Dziękujemy grupie parafian: Paniom i Panom za posprzątanie i przygotowanie placu wokół kościoła na uroczystości odpustowe. Dziękujemy Paniom za ofiarowane ciasta na odpust i inne produkty. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji i uświetnienia naszego odpustu parafialnego.

4

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek od godz. 18.30 do 20.00. Zapraszamy również na nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 18.00.

5

W tym tygodniu wspominamy:

  • wtorek – św. Barnaby, Apostoła;
  • środa – bł. Romana Sitki, kapłana, męczen.;
  • czwartek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła;
  • piątek – bł. Michała Kozala, bpa i męcz.;
  • sobota – 12.rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez biskupa Andrzeja Jeża – otoczmy naszymi modlitwami Pasterza naszej diecezji.

6

Spotkania:

  • poniedziałek o godz. 18.30 – zebranie Akcji Katolickiej;
  • czwartek  o godz. 19.00 – próba chóru.

7

Dziękujemy za 2 ofiary indywidualne. Przed kościołem jest zbiórka do puszek na UPJPII w Tarnowie i Krakowie.

8

Zapraszamy na 22. „Parafiadę”, która odbędzie się 07.07. na placu przy Zespole Szkół im. W. Orkana. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o pomoc w organizacji, prosimy o pomoc finansową, można ofiarować fanty na loterię.

9

Stowarzyszenie Koło Gospodyń Wiejskich w Marcinkowicach w dniach: 22 – 24 czerwiec 2024 (sobota, niedziela, poniedziałek) organizuje wycieczkę do Książa, Świdnicy i Wrocławia. Całkowity koszt 900 zł w tym transport, ubezpieczenie, przewodnicy, wszystkie wstępy, noclegi, obiady i śniadania. Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Danutą Tobiasz – tel. 509 877 736 do 13 czerwca. Zarząd Stowarzyszenia KGW serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w tej wycieczce.

10

Dzisiaj przy kościele w Świniarsku o godz. 15.00 rozpocznie się Rodzinny Festyn Parafialny, na który serdecznie zapraszają organizatorzy. Przygotowane jest wiele atrakcji.

11

W przyszłą niedzielę w Starym Sączu odbędzie się Diecezjalne Święto Rodziny – w związku z tym wydarzeniem ks. bp ordynariusz wystosował komunikat (poniżej).

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: jest najnowszy, czerwcowy numer „Naszej Wiary” dostępny w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

Komunikat w związku z 25. rocznicą kanonizacji bł. Kingi

Drodzy Diecezjanie!

„Święci nie przemijają. Święci żyją świętymi i pragną świętości” – słowa te skierował do nas św. Jan Paweł II w Starym Sączu podczas kanonizacji bł. Kingi w dniu 16 czerwca 1999 roku. Odczytując w duchu wiary to przesłanie sprzed 25 lat, odkrywamy jego aktualność w realiach życia współczesnego Kościoła. Nasza osobista świętość ma moc budowania Kościoła „na wzór Chrystusa” i inspirowania innych do podążania podobną drogą.

       Jako wspólnota diecezjalna pragniemy odnowić w sobie głębokie pragnienie świętości poprzez świętowanie w Starym Sączu w dniu 16 czerwca br. 25-lecia kanonizacji bł. Kingi oraz przeżywanie Diecezjalnego Święta Rodziny. Mszy Świętej o godz. 11.00, transmitowanej przez diecezjalne Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz, przewodniczył będzie świadek świętości Jana Pawła II, kardynał Stanisław Dziwisz. Zapraszam do licznego udziału w tej dziękczynnej Eucharystii na starosądeckich błoniach. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności za dar kanonizacji Matki Kingi oraz pamięci o św. Janie Pawle II, którego nauczanie pragniemy stale podejmować. Wprowadzeniem do świętowania jubileuszu kanonizacji będzie Oratorium o Świętej Kindze, które zostanie wykonanew sobotę wieczorem o godz. 19.00 przy Ołtarzu Papieskim. Zwieńczeniem sobotniego wieczoru będzie Apel Jasnogórski o godz. 21.00.

Zapraszam Was serdecznie, drodzy Diecezjanie, do udziału całymi rodzinami w tych wydarzeniach. Szczegółowy program uroczystości jubileuszowych jest podany na stronach internetowych mediów diecezjalnych.

Święta Kingo i Święty Janie Pawle II – módlcie się za nami!

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia IX Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 237
  • 217 214
Witamy Online: 4 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved