X Niedziela Zwykła

11.06.2023 r.

1

Trwa oktawa Bożego Ciała. Msza św. i procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Jezusa odbywa się codziennie o godz. 18.00, dzisiaj procesja po Mszy św. o 11.30. Dzisiaj odpust w parafiach Tęgoborze i Brzezna. Przed kościołem zbiórka do puszek na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o 7.00.

2

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie dzieci naszej parafii na nabożeństwo połączone z błogosławieństwem, które tradycyjnie odbędzie się przy ołtarzu św. Józefa. W tym dniu błogosławieństwo ziół i wianków.

3

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.00 Msza św. i procesja wokół kościoła, połączona ze śpiewem litanii. W tym dniu przypada również Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji kapłanów. Msza św. przy kapliczce nad Smolnikiem o godz. 19.30. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa.

4

W nadchodzącym tygodniu wspominamy: * poniedziałek – bł. Romana Sitkę, kapłana i męczennika; * wtorek – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła; * środa – bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika; * czwartek – przypada 11 rocznica objęcia Diecezji Tarnowskiej przez Bp. Andrzeja Jeża – zachęcamy do modlitwy w intencji Pasterza Naszej Diecezji; * w sobotę – Niepokalanego Serca NMP.

5

W przyszłą sobotę i niedzielę 17 i 18 czerwca będziemy przeżywać wizytację kanoniczną połączoną z odpustem parafialnym. Wizytację przeprowadzi Ks. Bp Leszek Leszkiewicz. Program wizytacji jest następujący:

* sobota 17.06. 2023

– 14.00 – spotkanie z Dyrekcjami Szkół i katechetami

– 15.00 – 15.30 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i spotkanie przy kapliczce NSPJ nad Smolnikiem

– 16.00 – Spotkanie z LSO, KSM, DSM, Scholka

– 16.30 – Spotkanie z członkami Chóru, Orkiestry, wszystkich Kół Gospodyń Wiejskich – działających w parafii

– 17.00 –  Spotkanie z Radą Duszpasterską, Ekonomiczną, Szafarzami, Akcją Katolicką, Caritas, Honorową Strażą NSPJ

– 18.00 – Msza św. – Bierzmowanie

* niedziela 18.06.2023 – Odpust Parafialny

– 7.00 – Msza św. – zmiana tajemnic i spotkanie z członkami Róż Żywego Różańca

– 9.00 – Msza św. – po Mszy św. – modlitwa na cmentarzu w Marcinkowicach

– 11.00 – Suma Opustowa pod przewodnictwem Ks. Bpa Leszka Leszkiewicza z procesją i zakończenie wizytacji

6

Z racji wizytacji i odpustu parafialnego porządek Mszy św. w niedzielę będzie następujący: 7.00; 9.00; 11.00 – suma odpustowa i 16.00. Msza św. z 8.30 jest przesunięta na 9.00 i nie będzie Mszy św. o 10.00. Po Mszy św. o 11.00 procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zabranie feretronów, chorągwi i przybycie w strojach regionalnych. Prosimy również, aby przyszły dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci I komunijne i młodzież bierzmowana. Już tradycyjnie w dzień odpustu wolontariusze Caritas będą rozprowadzać odpustowe serca z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej, które będą pamiątką tegorocznego odpustu. Ofiara za serce jest dobrowolna.

7

W sobotę 17.06.2023r. przed wizytacją i odpustem na godz. 8.00 prosimy chętnych parafian o pomoc w posprzątaniu i przygotowaniu placu wokół kościoła.

8

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych przekazanych drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie.

9

Spotkania: *we wtorek i czwartek o 19.15 całościowe próby chóru przed uroczystością odpustową i wizytacją – prosimy o niezawodną obecność.

10

Ogłoszenie społeczne: Starosta Nowosądecki Marek Kwiatkowski wraz z organizatorami zapraszają mieszkańców do wzięcia udziału w I Sądeckim Festiwalu Szkółek Ginących Zawodów połączonym z konkursem kulinarnym pod nazwą „Bitwa Regionów”. Impreza odbędzie się w niedzielę 18.06. na placu przy Powiatowym Centrum Sportu w Marcinkowicach. Początek o 11.00. Szczegóły na plakacie przed kościołem.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: czerwcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

12

Komunikat na Diecezjalne Święto Rodziny 2023:

 

Drodzy Diecezjanie!

Pilna konieczność wzmacniania kondycji małżeństw i rodzin dostrzegalna jest obecnie w szerokim obszarze działań społecznych i religijnych. Diecezja tarnowska podejmuje w tym zakresie różnorakie wysiłki, wychodzi naprzeciw każdej wspólnocie małżeńskiej i rodzinnej, niosąc zwłaszcza umocnienie, które płynie od samego Jezusa Chrystusa przez słowo Boże, sakramenty i codzienną troskę duszpasterską.  

Diecezjalne Święto Rodziny, które przeżywany co roku, jest czasem osobistego zaproszenia Boga do kształtowania relacji rodzinnych „na wzór Chrystusa” oraz dniem radości ze wspólnego spotkania. Serdecznie zapraszam Was do Starego Sącza na obchody tego święta w niedzielę 18 czerwca br. Rozpoczniemy o godz. 10.30 od modlitwy różańcowej w intencji rodzin. Następnie na Ołtarzu Papieskim będzie celebrowana Msza święta, transmitowana przez diecezjalne radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz. Zachęcam też do przybycia w strojach regionalnych, ażeby podkreślić poprzez to piękno tradycji i różnorodność lokalnych kultur a zarazem trwanie w jednym Chrystusowym Kościele.

Po zakończeniu Mszy świętej gospodarze Domu Rekolekcyjnego „Opoka” zapraszają na rodzinne piknikowanie przy muzyce i z licznymi atrakcjami dla dzieci. Diecezjalne Święto Rodziny zakończy się Eucharystią sprawowaną o godz. 16.00 w Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Pasierbcu w intencji małżeństw starających się o potomstwo.

Z pasterskim błogosławieństwem

† Andrzej Jeż

BISKUP TARNOWSKI

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Niedziela – Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 090
Witamy Online: 4 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved