XII Niedziela Zwykła

19.06.2022r.

"Ciebie, mój Boże, pragnie moja dusza Boże, mój Boże, szukam Ciebie i pragnie Ciebie moja dusza. Ciało moje tęskni za Tobą jak zeschła ziemia łaknąca wody."

– Psalm Ps 63 (62)

1

Trwa oktawa Bożego Ciała. Procesja eucharystyczna ze śpiewem litanii do Serca Jezusa odbywa się codziennie
o godz. 18.00, dzisiaj po Mszy św. o 11.30, natomiast o godz. 17.30 będziemy modlić się nieszporami eucharystycznymi. Dzisiaj odpust w parafiach Tęgoborze i Brzezna. Dzisiaj jest również Diecezjalne Święto Rodziny – centralne uroczystości w Starym Sączu o godz. 11.00.

Foto Jan Brdej

2

W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy wszystkie dzieci na nabożeństwo połączone
z błogosławieństwem, które odbędzie się przy ołtarzu św. Józefa. W tym dniu błogosławieństwo ziół i wianków.

3

W piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, o godz. 18.00 procesja wokół kościoła, połączona
ze śpiewem litanii. O godz. 19.30 Msza św. na Kolonii przy kapliczce Najświętszego Serca PJ. W tym dniu z woli świętego Jana Pawła II, przypada Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego. Zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji kapłanów.

4

W tygodniu wspominamy również we wtorek św. Alojzego Gonzagę, w czwartek Narodzenie św. Jana Chrzciciela.

5

Zapraszamy na codzienną adorację NS od godz. 17.00. W najbliższy czwartek nie będzie adoracji wieczornej.

6

W przyszłą niedzielę 26.06.2022r. będziemy przeżywać Uroczystość Odpustową ku czci Niepokalanego Serca NMP. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 11.00 i 16.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00. Sumę odpustową będzie celebrował i wygłosi kazanie ks. bp Stanisław Salaterski. Na pozostałych Mszach św. Kazanie wygłosi
o. Redemptorysta. Po Mszy św. o 11.00 procesja wokół kościoła z Najświętszym Sakramentem. Prosimy o zabranie feretronów, chorągwi i przybycie w strojach regionalnych. Prosimy również, aby przyszły dzieci sypiące kwiaty i dzwoniące dzwonkami, dzieci I komunijne i młodzież bierzmowana. Już tradycyjnie w dzień odpustu wolontariusze Caritas będą rozprowadzać odpustowe serca z wizerunkiem Matki Bożej Niepokalanej, które będą pamiątką tegorocznego odpustu. Ofiara za serce wynosi 7 zł.

Foto Jan Brdej

7

W sobotę 25.06.2022r. przed odpustem o godz. 8.00 prosimy chętnych parafian o pomoc w posprzątaniu
i przygotowaniu placu wokół kościoła.

8

Msza św. dziękczynna na zakończenie roku szkolnego dla szkół z terenu naszej parafii odbędzie się w piątek 24.06.2022r. o 8.30. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą podziękować Panu Bogu za przeżyty rok szkolny.

9

Dziękujemy za 3 ofiary indywidualne przekazane drogą przelewu internetowego lub tradycyjnie. Bóg zapłać.

10

Spotkania:

  • we wtorek o 19.30 i czwartek o 19.00 całościowe próby chóru,
  • w piątek o godz. 19.00 KSM.

11

Jeszcze raz przypominamy i zapraszamy na 20. „Parafiadę”, której nadaliśmy motto: „Razem się modlimy, razem się bawimy”, a która odbędzie się 03.07. Rozpoczynamy o 15.00. Wystąpią: Zespół Ludowy –„Świniarsko”,  nasza parafialna Orkiestra, Zespół „Podegrodzcy Chłopcy” oraz znany nam Zespół „Oremus”.  Ponadto w programie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami, zwiedzanie dworu Morawskich od godz. 17.00 do 19.00, dmuchany zamek i inne atrakcje dla najmłodszych oraz grill z tradycyjną kiełbasą i stoisko z domowymi ciastami. Prosimy chętnych o wsparcie loterii fantowej, ofiarowane fanty, które można przynosić przed południem na plebanię, a popołudniu do domu parafialnego od godz. 17.00,  lub ofiarą pieniężną. Tradycyjnie zwracamy się z prośbą o ciasta. Wypieki można przynieść do domu parafialnego w sobotę 02.07.2022r. do godz. 16.00. Ciasta te będą także rozprowadzane w niedzielę po każdej Mszy św. dopołudniowej. Gorąco prosimy o pomoc w organizacji i zachęcamy do udziału w „Parafiadzie”. Wszystkim życzymy miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

Foto Jan Brdej

12

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: czerwcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne
w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”.

13

Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. +Krzysztof Mróz z Kolonii, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o godz. 11.00. Zmarłego polećmy Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz panie…

Wszystkim Drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia Uroczystość Trójcy Przenajświętszej

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 238
  • 205 950
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved