XIII Niedziela Zwykła

02.07.2023 r.

1

W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych.

2

W tygodniu wspominamy: w poniedziałek św. Tomasza, Apostoła, w czwartek bł. Marię Teresę Ledóchowską, w sobotę św. Jana z Dukli.

3

Ponadto w tym tygodniu przypada:

  • I czwartek miesiąca – dzień modlitwy za kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne,
  • I piątek miesiąca – w tym dniu wynagradzamy Boskiemu Sercu Jezusa wszelkie grzechy i zniewagi popełnione przez ludzi i modlimy się za misje i misjonarzy. Spowiedź  przed I piątkiem: w czwartek i piątek od godz. 17.00. Wyjazd do chorych w piątek od godz. 8.00. Chorych prosimy zgłosić w zakrystii.

4

W czwartek 6 lipca po Mszy św. wieczorowej w domu parafialnym  spotkanie Arcybractwa Straży Honorowej NSPJ.

5

W niedzielę 07.2023r. dla naszej parafii przypada dzień adoracji eucharystycznej. Rozpoczęcie adoracji po Mszy św. o godz. 11.30, zakończenie przed Mszą św. o godz. 16.00. Zachęcamy wszystkich, aby w swoim planie dnia znaleźć trochę czasu na osobistą modlitwę i adorację Najświętszego Sakramentu. Jeśli chcemy, żeby nam Pan Bóg błogosławił, ofiarujmy Mu również swój czas. Jezus czeka na nas. Czeka na CIEBIE! Grupy działające przy parafii mogą wybrać sobie odpowiedni czas i w sposób zorganizowany poprowadzić adorację.

6

Zapraszamy na codzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 17.00, natomiast w czwartek
od godz. 18.30 do 20.00.

7

Dziękujemy za 5 ofiar indywidualnych przekazanych tradycyjnie lub drogą przelewu internetowego.

8

Zapraszamy dzisiaj na 21. „Parafiadę”, pod hasłem: „Jesteśmy razem w zabawie, modlitwie i pracy dla parafii”. Rozpoczynamy o godz. 15.00 a zakończenie o 22.00. Wystąpią Zespół Pieśni i Tańca Świniarsko, nasza Parafialna Orkiestra, wokalista Sebastian Atrament. W programie także: zabawa taneczna z Zespołem Kalenica. Ponadto w programie loteria fantowa z atrakcyjnymi nagrodami. Dmuchany zamek i inne atrakcje dla najmłodszych oraz grill z tradycyjną kiełbasą i stoisko z domowymi ciastami. Będzie możliwość nabycia cegiełki, a następnie będą losowane Supercegiełki z atrakcyjnymi nagrodami. Przed kościołem są rozprowadzane ciasta. Gorąco zachęcamy do udziału w „Parafiadzie” i życzymy miłej zabawy i dobrze spędzonego czasu.

9

Ogłoszenie społeczne:

  •  W Szkole Podstawowej w Rdziostowie w dniu 3 lipca 2023 (poniedziałek) o godz. 19.00 odbędzie się zebranie, na temat ustawy antysmogowej, obowiązku wymiany kotłów oraz dofinansowania i ulg;
  • Dyrektor Freblowskiego Przedszkola „Tęczowy ogród” na ulicy Banacha 33 w Nowym Sączu, zaprasza z dziećmi w wieku od 2,5 lat, na dni otwarte w najbliższą sobotę 8 lipca oraz 5 sierpnia 2023r. w godz. od 10.00 do 12.00. Więcej informacji w gablocie ogłoszeń.

10

Trwają zapisy na Rowerową Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach od 13 do 16 lipca br. Serdecznie zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania. Zapisu można dokonać przez stronę internetową: https://rowerowapielgrzymkatarnowska.pl  Tam też można znaleźć wszelkie informacje o pielgrzymce.

11

Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej: lipcowy numer „Naszej Wiary” i „Gość Niedzielny” dostępne w sklepiku, „Niedziela”, dla dzieci „Promyczek Dobra” i „Mały Gość Niedzielny”..

12

Z naszej parafii do wieczności odeszła śp. +Krystyna Mróz z Rdziostowa; Wieczne odpoczywanie….

Wszystkim drogim Parafianom życzymy miłej niedzieli
i błogosławionego tygodnia

Poprzednia XII Niedziela Zwykła

Marcinkowice 3
33-393 Marcinkowice

Kancelaria Parafialna
czynna Wt. – Pt.:

wieczorem przez godzinę po Mszy św.

W sprawie pogrzebu i do chorego o każdej porze.

Strona Oficjalna Parafii

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach

  • 177
  • 225 085
Witamy Online: 3 Gości

Parafia Rzymskokatolicka pw. Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Marcinkowicach © 2022. All Rights Reserved